Mayský horoskop: Nastává období Země a Pohybu. Co to pro vás znamená?

Další etapa 13 dnů je tady. Snažte se být během nich produktivní, můžete toho hodně zvládnout (před Štědrým dnem jako když najdete).
Text: Robert Policar 6. prosince 2022

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Země a Pohybu (Caban), které bude trvat až do 18.12. a vyzývá nás, abychom vystoupili ze své komfortní zóny.

P.S.: Zapomeňte na to, co bylo, jděte vstříc budoucnosti!

Caban (Země, Pohyb) patří k východním znamení, které jsou charakteristické svou schopností druhé inspirovat a uvádět do chodu vše nové. Zvlášť první týden tohoto období může být velmi chaotický, protože všichni se budou snažit stihnout všechno. To se samozřejmě s blížícími se vánočními svátky bude ještě stupňovat. Navíc 8. prosince nastává úplněk v Blížencích, a tak celkové napětí bude gradovat. Využijte tohoto času k novému studiu, psaní, komunikaci i navazování příhodných kontaktů. Vyhýbejte se však lidem, jejichž slovům nerozumíte.

Tělo & hmotné záležitosti

Není těžké uhodnout, co v období Země a Pohybu bude na pořadu dne - buďte aktivní a vyzkoušejte něco nového. Jen snít, a nic pro to nedělat, totiž vytouženou změnu nevyvolá. Hledejte nové příležitosti, jak si přivydělat nějakou korunu navíc, nebo se zamyslete, jak snížit své výdaje. Pokud se vám něco osvědčí, pokračujte v tom. Na druhou stranu, pokud vám peníze z vašich obvyklých zdrojů mizí, vyzkoušejte jiné způsoby a nelpěte na starém. Zároveň se nepřepracovávejte. Odolejte touze stihnout všechno a hned, protože by takový zápřah vaše tělo nemuselo unést. Naučte se relaxovat. 

Rovina mysli

Přestože je před Vánoci, vaše mysl je připravená pojmout další informace a něco se naučit. Ovšem musíte mít štěstí na dobrého učitele, školitele nebo na zdroje (ať už čerpáte z internetu nebo knih). Zkuste se naučit další cizí jazyk, protože to je skvělý způsob, jak cvičit mozek. Sledujte své kolegy při práci, protože může docházet k významným personálním změnám. Někteří lidé mohou odejít a jiní zase přijít. To, jestli to bude pro vás dobré nebo ne, záleží čistě na vašem postoji a ochotě jít vstříc ke změnám. Hrajte si s novými přesvědčeními, pozitivními afirmacemi i meditacemi.

Vztahy, milostné i přátelské

můžete pocítit příval nového. Některé vztahy mohou přirozeně skončit a jiné začít. Nesmutně příliš dlouho nad těmi, kteří chtějí odejít a nechte je kráčet vlastní cestou, abyste mohli s čistým srdcem přivítat ty, kteří chtějí přijít. Nikoho nezavrhujte a snažte se experimentovat s „časovou frekvencí návštěvnosti“, kdy hledáte ideální rytmus vašich schůzek tak, aby vyhovoval všem. Jelikož jsme v čase ohnivého znamení Střelce, zkuste se zaměřit na různé učitele, ke kterým docházíte. Naslouchejte svému srdci a poznáte, kde máte být častěji.

Rovina ducha

nastává velmi příhodný čas pro expanzi a zkušenosti zcela nových rozměrů, na které jste doposavad nebyli zvyklí. Vyzkoušejte nový druh jógy, meditace nebo sebe rozvojových seminářů. Potkávejte nové učitele nebo zkoumejte odlišné přístupy než ty, které obvykle používáte. Můžete pocítit i změnu kvality vašeho spánku i snů. Jediné, co je v tomto čase na překážku je odpor k novému. Když budete dogmaticky lpět jen na jednom přístupu, možná ztratíte i ten. Pamatujte, že jediné, co je v životě jisté, je změna. A ta právě přichází. Jak se asi projeví ve vašem příběhu?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné