Horoskop pro období retrográdního Merkuru pro všechna znamení

Únava? Depka? Trable v ráji? No jasně, Merkur je zase ve své retrográdní fázi... Co čeká zrovna vaše znamení, a jak ustát tohle náročné období v klidu a míru? Přečtěte si svůj horoskop…
Text: Kristýna Schafferová 22. dubna 2023

Foto: Getty Images

Včera vstoupil Merkur do retrográdní fáze, což může do vašeho života vnést neklid. Jestli jste tedy přemýšleli, proč se už od rána necítíte ve své kůži, všechno vám padá z rukou, jste vznětlivější než obvykle (a kvůli blbostem), je velká pravděpodobnost, že za to může tahle planeta, která se obrátila čelem vzad a vydala se na cestu zpět. Merkur bude v retrográdní fázi až do 15. května (další nás pak čeká v srpnu, času dost), takže přibližně tři týdny… Zjistěte, co hrozí právě vašemu znamení, na co byste si měli dát pozor.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Vás Merkur zasáhne hned ve dvou rovinách, milí Berani. Prvně utrpí vaše sebeúcta, jako by vám pořád něco unikalo a vy toho nemohli dosáhnout… Dávejte si také pozor na finance, aby se vám do konce retrográdní fáze nerozkutálely. Šetřete, kde to půjde a buďte v zacházení s nimi zodpovědní.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Býk Mlčeti zlato, a teď to platí dvojnásob! Merkur je retrográdní ve vašem znamení, takže vás zasáhne nejcitelněji. Než ostatní zahrnete proudem slov, nejprve si je pořádně promyslete, abyste jim zbytečně neublížili. Buďte trpěliví a nenechte se vytočit.Také je toto období skvělou příležitostí zamyslet se nad tím, kdo skutečně jste. A až retrográdní fáze skončí, vyneste své pravé já na povrch.  

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Milí Blíženci, čekají vás psychicky náročné tři týdny, budete totiž čelit svým vnitřním démonům. Vaše vůle uspět je ale silnější než všechny obavy, takže to dobře dopadne. Paradoxně se budete cítit klidnější než obvykle a až retrográdní fáze skončí, může vám připadat, že jste se probudili z dlouhého snu. Možná se vynoří vaše minulost – ať už v podobě průšvihu nebo osoby.   

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Váš společenský život trošku pohasne. Když se vám nebude nikam chtít jít, netlačte na pilu a zůstaňte doma, beztak vám s ostatními bude komunikace váznout. Může docházet k hádkám a neshodám, zachovejte ale chladnou hlavu a zbytečně věci nehroťte. Teď se ukáže, kdo jsou vaši skuteční přátelé.  

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

V období retrográdního Merkuru odložte svou soutěživost. V práci na vás bude vyvíjen tlak a to, jak to zvládnete, ovlivní vaši blízkou kariérní budoucnost. Buďte dochvilní, dodržujte termíny a jděte při plnění úkolů do hloubky, žádné přivírání očí nad detaily! Myslete nestandardně a zkoušejte nové cesty. A už vůbec se nespoléhejte, že za vás někdo něco udělá.     

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Ve vašem případě se příští týdny ponesou ve znamení cestování. Ať už plánujete vyrazit daleko, nebo vás čeká pracovní cesta do vedlejšího města, nezapomeňte si všechno dvakrát zkontrolovat – od letenek, přes zavazadla až po přesné odjezdy. Očekávejte zpoždění, objížďky a změny směrů.   

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

U vašeho znamení v době retrográdní fáze Merkuru svítí jasně jedno slovo: dluhy. Zaplaťte, co máte (a pokud možno co nejdříve) a zhodnoťte návratnost investic. Pokud stojíte na té šťastnější straně barikády, tedy že nikde nic nedlužíte, budete mít starosti s uhnáním těch, kteří dluží vám.  

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

V lásce vás čeká jedno drama za druhým. Možná to bude zlomené srdce, nebo jiné milostné zklamání, a může se vynořit někdo z vašich ex, na koho nemáte dobré vzpomínky. Pokud jste nezadaní, zažijete samé nejasné signály. Snažte se řád věcí neuspěchat a soustřeďte se na sebe. Nepotřebujete někoho, kdo by vás doplnil.  

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

I když ostatním rádi tvrdíte, že nemáte žádné zlozvyky, není to tak úplně pravda, že Střelci? A právě teď je skvělá příležitost se jich zbavit, ať už jde o kouření, nezdravé jídlo nebo až přílišné sledování sociálních sítí. Pokud si teď dokážete nastavit novou, zdravější rutinu, vydrží vám to opravdu dlouho!  

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Období retrográdní fáze Merkuru se vás nejvíc dotkne v milostné rovině. Pocítíte ochlazení v sexuálním životě - vaše touha bude doslova na bodu mrazu. Může se také vynořit váš bývalý milenec, což vám připomene to, co jste doteď postrádali. To ovšem neznamená, že vstoupíte do stejné řeky, spíš se chopíte něčeho, co jste opustili, třeba pracovního projektu.     

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Čeká vás drama v rodině nebo se spolubydlícími a připadne vám role prostředníka. Zachovejte klid a buďte trpěliví. Pokud si plánujete pořídit nějakou elektroniku, vyčkejte s tím ještě tři týdny, to, co si teď koupíte, bude pravděpodobně poruchové. Soustřeďte se na svůj domov, který si dělejte hezčím (a když zrovna nepůjde wi-fi, vemte si raději knížku).    

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Jestli teď něčím budete proplouvat opravdu ztěžka, pak komunikací. Pamatujte: Nejdřív myslet, pak mluvit, a až pak konat. Vyhněte se hlubokým a důležitým rozhovorům, a pokud chcete něco řešit v práci, nechte si to na později. Vaši nadřízení nebo kolegové by si věci mohli vyložit jinak, než jak jsou. Jo a nechte si zkontrolovat auto!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné