Dubnový horoskop od 16.4. do 30.4. pro všechna znamení

Hvězdy pro vás mají svůj plán na dalších 14 dní...
Text: Redakce 16. dubna 2023

Foto: Archiv HMI

Už za chvilku, konkrétně 20. dubna 2023, nás čeká zatmění Slunce, a protože se uděje blízko Jupiteru, bude výrazné a dotkne se nás všech. O den později (21.4. 2023) začne retrográdní fáze Merkuru, tentorkát ve znamení Býka, což má neblahý vliv na komunikaci a plánování. A protože Býku vládne Venuše, planeta nejen lásky, ale také financí, očekávajete na tomto poli malé zádrhely - může jít o promlčení splatnosti faktur nebo o slibované povýšení, které se na chvilku odloží.

25. dubna se pak Slunce v Býku spojí se Saturnem v Rybách a vytvoří atmosféru plnou zodpovědnosti a produktivity. Vrhněte se po hlavě do všech úkolů, které se vám doteď zdály až moc náročné, vyplatí se to. 29. dubna se pak na obloze setká Mars v Raku s Uranem v Býku, a to značí jediné: konec práce, it´s showtiiiiime! Moná budete svou nepředvídatelnou energií šokováni i vy sami! 

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Ve vašem znamení se v druhé půlce stanou dvě významné události, které značí nové začátky - novoluní a zatmění Slunce. Zatmění se týká osudu a předurčení, v tomto případě bude mít co dočinění s vaší identitou, budoucími projekty a se způsobem, jakým komunikujete se světem. Buďte odvážní a sví! Ať už jste zadaní, nebo ne, nové začátky mohou znamenat nový vztah či jiné změny v partnerském životě.

Kolem 20. dubna se soustřeďte na svou práci a finance. Nastává ideální čas pro vyjednávání, utřídění si snů a také přehodnocení, s kým trávíte svůj volný čas. Nezapomeňte ale na rovnováhu a snažte se i odpočívat. Pokud mezi partou vašich přátel existuje jistá nezdravá mocenská dynamika, může se víc projevit. 

Retrográdní fáze Merkuru vás zasáhne především na poli práce - může dojít k odložení vašeho povýšení nebo zvýšení platu, dojde ke zpoždění plateb. Hlídejte si proto rozpočet, protože se jako na potvoru jistě objeví nečekané výdaje. Na konci měsíce vás může překvapit podpora od někoho, od koho byste to nečekali. 

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

20. dubna do vašeho znamení vstoupí Slunce a přinese vám pozornost a uznání. Chvíle Býků je konečně tady! Budete jako magnet přitahovat všechno, po čem toužíte, tak toho náležitě využijte. Ve stejný den se Slunce v Býku střetne s Plutem ve Vodnáři, což vyvolá boje o moc zejména v zaměstnání. Dejte si pozorot na kolegu nebo nadřízeného, který má trochu nabubřelé ego (však vy víte, o kom mluvíme). 

Protože se retrográdní fáze Merkuru tentokrát odehraje ve vašem znamení, bude pro vás o to citelnější. Zamyslete se nad svými ambicemi a tím, čeho chcete dosáhnout. Jde také o období předstírání, tak si na to nejen dejte pozor, ale zkuste toho i trochu využít. 

Na konci měsíce budete díky Marsu v Raku a Uranu v Býku spontánní a připraveni podniknout odvážné kroky. 

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

V druhé půlce měsíce do vašeho života možná vstoupí někdo nový a osudový, anebo z něho naopak tato vzácná osoba odejde. Asi vás nepřekvapí, že vás zase nadchne zbrusu nová myšlenka, nápad na projekt, který má velký potenciál (což má, pokud TO realizujete...). Nenechte se ale zahltit (ani pohltit) a trošku zpomalte. Netlačte na sebe tolik, milion rozdělaných úkolů vás nakonec dožene. 

Kvůli Slunci v Býku, které se střetne s Plutem ve Vodnáři se můžete zacyklit. Nasměrujte energii jiným směrem a vystupte ze zažitých myšlenkových vzorců. V retrográdní fázi Merkuru na vás jako deka padne nostalgie. Dejte průchod vzpomínkám, nechte se unášet fantaziemi. 

Ke konci měsíce můžete zažít silný záchvat intuice, která vám poradí, jak řešit problém, co vás tíží. 

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Pokud už dlouho pošilháváte po společenském úspěchu (i na sociálních sítích), zapište si do diáře 20. dubna. Jakmile vstoupí Slunce do znamení Býka, budete se cítit připraveni jít za svými sny a podpořit ráznými kroky svou budoucnost. Hvězdy radí, abyste se v tomto období soustředili na sebe a dělali to, co vás baví a hlavně - stýkali se s lidmi, kteří jsou vám svými zájmy blízko. Možná mezi nimi najdete někoho, kdo do vašich nápadů vloží potřebné peníze. 

Během retrográdní fáze Merkuru nedělejte ukvapené závěry a všímejte si víc svých přátelských vztahů. Není vyloučeno, že se setkáte se starým známým, na kterého jste už dávno zapomněli a navážete tam, kde jste skončili. 

Na konci měsíce budete mít energie na rozdávání, což se promítne i do vašich nápadů. A že jich bude! 

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Zdá se, že tady se někdo vydá na cesty, milí Lvi! Alespoň to tvrdí zatmění Slunce v Beranu, které značí cestování, poznávání nového a sebe vzdělávání. Očekávejte také důležitou zprávu a změny v kariérní sféře, protože něco, na čem jste tvrdě pracovali, konečně ponese ovoce. Tak to oslavte, zasloužíte si to! 

Po 21. dubnu zmírněte tempo, pan Retrográdní Merkur totiž přebírá vládu na dějem věcí. Dojde ke změnám v práci i osobním životě, k jakémusi přehodnocení a změně kurzu. Nesnažte se to ale uspěchat, někdy je potřeba si vším projít hezky krok po kroku. Než kývnete na novou nabídku, nejprve si to promyslete. 

Na konci měsíce buďte odhodlaní a konejte na vlastní pěst. Nebojte, Mars ve znamení Raka vám bude krýt záda. Nezapomínejte také na to, že máte sakra dobrou intuici. 

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Máme pro vás zprávu přímo z nebe: na začátku druhé půlky měsíce ze sebe konečně setřesete minulost (ať už jde o vašeho ex nebo o rodinné záležitosti, uf). Nová éra vám do života přihraje důležité osoby. A osudové budou, zdá se, i další věci. Včetně těch tak přízemních, jako je uzavírání smluv. 

Jakmile vyřídíte formality, vrhněte se do dobrodružství. Objevujte to, co jste už dlouho chtěli, nezapomeňte si ale stanovit jasné hranice. Někdy je fajn umět říct i ne. 

Během retrográdní fáze Merkuru může dojít k menším zádrhelům a zpožděním. Vyloučeny nejsou ani nezdary a lehké krize, ale nebojte, dokážete je překonat s grácií sobě vlastní. Ke konci měsíce si užijete trochu zábavy a vyloučeno není ani setkání s někým, o kom už dlouho sníte. City visí ve vzduchu!

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Slunce ve znamení Býka vás ponoukne k revizi financí. Dořešte všechny dluhy, a pokud nemáte nikde nic ke splacení, začněte si vytvářet malý finanční polštář. Ale žádný strach, jen otravné počítání vás nečeká - sčítat budete i v lásce! Vaše sexuální energie bude proudit a nezůstane bez odpovědi. 

Retrográdní fáze Merkuru pohyb věcí otočí, a vy se místo touhy zaměříte na bolesti a strachy. Prožijte toto období, jeho výsledkem bude, že dokážete odpustit. 

Na konci měsíce pocítíte blízkost milované osoby, která tady bude pro vás. Pokud jste teď procházeli náročným obdobím, budete konečně moct říct, že je za vámi. Pocítíte úlevu a uvidíte budoucnost, která vás čeká, v jasném světle. 

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Co vás a čeká nemine, milí Štíři? Druhá půlka měsíce se ve vašem případě ponese ve vztahové rovině. Nezadaní se konečně odhodlají učinit první krok, zadaní povedou diskuze o budoucnosti. Jednu malou radu mají hvězdy pro oba případy: stůjte si za svým. Možná dojde k výměně názorů a vychýlení dynamické rovnováhy, ale to se brzy srovná ve váš prospěch. 

Během retrográdní fáze Merkuru nic nepodepisujte ani neřešte zásadní věci, obzvlášť ne ty pracovní. Zajímavé je, že se ve vaší blízkosti zjeví bývalá láska, a je na vás, jak se k tomu celému postavíte. Najde si znovu cestu do vašeho života, nebo z něho zmizí navždy? S rozhodnutím nespěchejte a počkejte si na všechny signály. 

Ke konci měsíce na sobě začnete chtít pracovat. Bude to doba kompromisů, průlomů, ale i porozumění. 

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Zatmění Slunce do vašeho života přinese tvůrčí energii, romantiku a radost. A bude to osudové - ať už jde o osoby, nebo o pracovní projekty. Mějte proto oči otevřené a číhejte na příležitost. Ale pozor, tahle fáze bude rychle pryč, načež ji vystřídají rutinní záležitosti. Tak to ale v životě chodí, že euforii vystřídá otravné papírování. 

Retrográdní fázi Merkuru ustojíte docela dobře, i když se vám možná bude zdát, že nad věcmi ztrácíte kontrolu. I když vám podvědomí bude našeptávat, abyste pracovali o to víc, nenechte se zlomit. Na mysli mějte jedno důležité slovo: hranice! Přepracovanost může vést k hádkám a nedorozuměním. 

Na konci měsíce to u vás bude jiskřit energií. Pokud alespoň trošku cítíte, že jste schopni druhým odpustit, udělejte tak. 

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Zatmění Slunce v Beranu strhne vaši pozornost k rodině a domovu. Zaměřte se na to hezké a hrozící neshody smeťte ze stolu dřív, než začnou doutnat. Odměnou vám bude energie navzdory jarní únavě. Budete připraveni investovat svůj čas do činností, které sice neznáte, záhy z nich ale budete mít radost. Blbněte a radujte se, než u vás převládne pocit odpovědnosti a kontroly. 

Retrográdní Merkur přinese komplikace. V práci dojde ke zpožděním a horší komunikaci s nadřízenými, proto s nimi neřešte nic zásadního, v osobních vztazích můžete očekávat návštěvu z minulosti. Jak moc svého ex chcete vidět a kolik prostoru mu dát? 

Ke konci měsíce může dojít díky Marsu v Raku a Uranu v Býku k nečekaným vztahovým událostem. 

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Ve vesmíru se šušká, že k vám na začátku druhé půlky měsíce přijdou důležité zprávy - někoho z vašich nejbližších čeká nová životní kapitola, ze které budete mít radost i vy. To vás ještě víc donutí přemýšlet nad vlastní rodinou a pohodlím. Odpočívejte bez výčitek svědomí, ono vám nic neuteče. 

Přes sluncem zalité rodinné vztahy se s retrográdním Merkurem přeženou mraky. Nepříjemné problémy s bydlením či jiná rodinná dramata neberte tak vážně. Každá bouřka se jednou přežene. Než začnete bezhlavě reagovat, raději si všechno ještě jednou promyslete. 

Na konci měsíce se všechno vysvětlí. Přijde nečekané řešení, které byste nevymysleli ani kdybyste se snažili sebevíc. Změny plánů berte pozitivně. 

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Nemáte pocit, že vám v poslední době něco schází? A nebudou to náhodou společenské vazby? Zavolejte přátelům, i když se vám dvakrát nechce, a zajděte si na skleničku nebo na večeři - až se večer vrátíte domů, budete se cítit nabití energií a dobrou náladou. Můžete se s nimi podělit o své obavy nebo tajemství, oni to unesou!

Během retrográdního Merkuru vás potrápí technika, tak mějte raději vždy plán B. A možná si rovnou nastavte na příštích 28 dní budík o hodinku dřív, protože zpoždění u vás teď bude normální. Berte to tak, jak to je: jako příležitost zpomalit a zklidnit životní směr. 

Ke konci měsíce budete odpočatí, což ve vás probudí odvahu riskovat. A o slovo se přihlásí i láska. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné