Velký průvodce krystaly – který je pro vás ten pravý?

Tolik pěkných kamínků a tak málo místa na nočním stolku!
Veronika Košťálková 14. října 2022

Getty Images

Přiznávám, i mě to magicky táhne k drahým kamenům, na jejichž pozitivní vibrace pěje ódy půlka Instagramu. Jenže, ruku na srdce, při pohledu na jejich krásu si jeden hravě zapomene klást podstatné otázky. Třeba: Jak účinkují? Respektive… Účinkují vůbec? Kolik se za ně vyplatí utratit? A podle čeho si z té obří nabídky vybrat svůj osobní šutr?

Celou lavinu otázek jsem přesměrovala na Alizu Kelly, naši Cosmo astroložku. „Krystaly jsou něco jako malé USB disky,“ objasnila mi. „Jsou obzvláště vnímavé k záměrům, které do nich vkládáme.“ V zásadě můžete drahé kameny chápat jako takovou instafriendly kombinaci vision boardu, deníčku… a co já vím – anděla strážného? A kupodivu ani nejsou tak drahé, jak by se dalo čekat na základě jejich názvu. Slovy Alizy Kelly: „Většina drahých kamenů spojených s praktikováním lásky, hojnosti, prosperity, zdraví nebo ochrany je ve skutečnosti cenově dostupná a také snadno sehnatelná.“

Zatoužila jsem mít vlastní krystalový „starter kit“, takže jsem požádala o pomoc Ericu Feldmann, zakladatelku a majitelku butiku HausWitch (hauswitchstore.com), který sídlí v americkém Salemu (aka slovutném městě čarodějnic). A že Erica ví, o čem mluví, drahé kameny má totiž po ruce vždy a všude. „S holkami z obchodu si je necháváme v podprsenkách, kapsách, kabelkách i v autech,“ vypráví mi. „Veliké kusy jsou sice skvělé, ale nepotřebujete je!“ Po čem sáhnout místo drahých obrů, vyčtete níže.

~ pyrit ~

Ukrývá sílu vůle, což vysvětluje, proč si odbornice erica feldmann nechává jeden kousek na stole, „kdykoli dělá něco nového nebo spojeného s byznysem“.

~ černý Turmalín ~

„Jsem vnímavá ke spoustě energií – dobrých i špatných,“ prozrazuje majitelka butiku HausWitch. „Tohle je úžasný ochránce.“

~ karneol ~

Tento ohnivý, červenooranžový kámen se výborně hodí k manifestování kreativity. Perfektní pro zádrhely a tvůrčí bloky všeho druhu.

~ ametyst ~

Ametyst se podle magických příruček dokáže vcítit do vaší duše, a jak tvrdí z vlastní zkušenosti Erica: „Působí jako třetí oko, pomáhá vám s intuicí.“

~ magnezit ~

Ideální kámen pro udržování věcí v klidu. Erica doporučuje, ať mu  uděláte „pelíšek” přímo na nočním stolku. V ložnici, jak známo, není pozitivních vibrací nikdy dost!

~ růženín ~

Jděte do něj pro „ultimátní sebelásku“, motivuje k nákupu Feldmann. Noste ho v podprsence, dejte ho poblíž zrcadla nebo si kupte růženínový face roller.

~ vltavín ~

Báječný pomocník jak na uzdravení srdce, tak na uvolnění peněžních blokád. Btw, tenhle kámen bývá drahý, takže si vystačíte i s mrňouskem.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné