Yeehaw! Jak nastylovat trendy cowboy boots?

Probuďte v sobě svou vlastní Calamity Jane...
Text: Jan Houška 16. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Pokud patří v letošních trendech nějaký kousek k vyloženě výrazným, tak jsou to bezesporu cowboy boots. Kovbojské boty nejspíše spadají u většiny lidí do kategorie "cool, ale nic pro mě", což je ale velká chyba! Nejenže se totiž dají extrémně jednoduše nastylovat ke všemožným kouskům oblečení, ale jsou také velmi pohodlné. Navíc, buďme upřímní, jsou zatraceně sexy. 

Než si ale ale řekneme, jak cowboy boots nastylovat, pojďme si přiblížit, o jaké boty se vlastně jedná a jak se liší od klasických kozaček. V první řadě mají westernové boty špičatou nebo čtvercovou špičku, která je trochu zvednutá nad zem. Podpatek je často nízkého blokového typu, což z nich činí praktičtější variantu než z jiných bot na podpatku a navíc mají široký ponor. Jakékoli prošívání nebo kontrastní detaily jsou pak bonusem navíc k dokonalosti.

Skvělý doplněk k sukním

Je úplně jedno, jestli zvolíte dlouhé volné šaty nebo krátkou minisukni. Kovbojské boty padnou k jakékoliv variantě. 

Oversized saka

O tom, že oversized saka jsou zkrátka trendy, už určitě víte. Co je takle ale doplnit o pár kovbojských bot? Jo, vypadá to skvěle.

Elegantní kousky a kovbojky? It's a match!

Ano, kovbojské boty se krásně hodí i k elegantním outfitům, třeba na večerní drink do města. PS: Skvěle se v nich tancuje!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné