Červená jako go-to barva sezóny

Tuto sezónu se červená promění v "malou černou" a stane se go-to barvou v podání doplňků nebo jednotlivých kousků oblečení.
Text: Nina Švihrová 22. srpna 2023

Foto: Archiv značek

Červená už dávno není barvou, která působí vulgárně. Jediné pravidlo, které se v tomto případě nedá obejít je, abyste se v ní cítili přirozeně. Pokud si nejste jistí, jak ji správně kombinovat "from head to toe", použijte jen jeden kousek, nebo zvolte doplněk v této barvě. Myslete však na jedno – ve světě módy diktujete pravidla vy sami.

Jak velmi dobře víme, najít ten správný odstín červené může být někdy trochu bojovka. Jestli si vyberete jít cestou rudé s teplým oranžovým podtónem, zariskujete se spicy red nebo vsadíte na vínovou, která nikdy nezklame – the decision is yours to make! Hlavně se nebojte a ukažte světu, že červená barva zvýrazní váš sexappeal, který už dávno máte. Představte si, že ulice jsou vaší runway, po které kráčíte jako po červeném koberci, tak jak to učinil tuto sezónu Jacquemus s kolekcí „LE CHOUCHOU“ v zahradách paláce Versailles nedaleko Paříže.

A pokud stále nejste přesvědčeni, že červená barva je ta pravá pro vás, nabízíme vám několik inspirativních looků v podání známých (i méně známých) fashion ikon a značek, které se rozhodly tuto sezónu zakomponovat červenou do svých kolekcí.

Btw: červená barva se skvěle kombinuje s riflovinou nebo k úpletu. Pro ty odvážnější doporučujeme vyhlédnout si červené kožené kousky, se kterými vás bez pochyby nikdo na ulici nepřehlédne. Tak co, zkusíte to?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné