Nová fashion kolaborace: H&M spojilo sílo se značkou Mugler

Švédský řetězec a haute couture značka slibují odvážný přístup k módě, kterou lze nosit i běžný den
Text: Kristýna Schafferová 30. března 2023

Foto: H&M MUGLER

Už je tomu nějaký pátek, co známý švédský módní řetězec H&M zapojil do hry další známá jména a začal spolupracovat s vyhlášenými módními značkami a návrháři - namátkou Simone Rocha, Karl Lagerfeld (kolekce byla po uvedení na trh vyprodaná během jedné hodiny!), Jimmy Choo, Lanvin, Stella McCartney,... Tento rok přichází další významný milník. Kolaborace s haute couture značkou Mugler, která je známá pro svou neotřelost, originalitu a odvahu vybočovat. 

Kolekci MUGLER H&M vytvořil Casey Cadwallader, kreativní ředitel značky MUGLER, a najdete v ní jak pánské, tak i dámské kousky. K dostání bude online a ve flagship prodejně značky H&M v Nákupní galerii Myslbek v Praze od 11. května 2023 (nezapomeňte si datum zapsat do diáře!)

H&M ani Mugler není třeba představovat. Zatímco první ze značek vznikla jako rychloobrátková móda ve Švédsku v roce 1947 ještě pod názvem Hennes, druhá z nich je dílem francouzského návrháře Manfreda Thierry Muglera, který ji světu představil v roce 1973. Už od vzniku značka přinášela témata pozitivního přístupu k tělu, genderové fluidity, transformace a sebevědomí, která dominují módě v současnosti. V roce 2018 se k módnímu domu připojil americký návrhář Casey Cadwallader, který omladil jeho vzhled i odkaz a vytvořil ohromující řadu okamžitě rozpoznatelných stylových kousků.

Diskuze o tom, že by obě značky mohly spojit síly, započaly ještě před úmrtím Manfreda Thierryho Muglera. Kolekce pak zahrnuje kousky typické pro jeho styl: Výrazné siluety, velká ramena, výrazný pas, óda na křivky a linie těla či pocta sebevědomí. Vedle současných modelů se objevuje řada velmi speciálních, limitovaných archivních remaků, které Cadwallader vybral pro jejich pozitivní ohlas v aktuální době.

Ačkoli kolekce zahrnuje jak pánské, tak dámské oděvy, ústředním prvkem je plynulý transformační styling napříč pohlavími, který byl vždy základem filozofie značky Mugler.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné