Rychlokurz vrstvení aneb Jak vypadat dobře i v zimě

Možná to teď tak nevypadá, ale teploty pod nulu ještě klesnou...
Text: Linda Svobodová 28. prosince 2022

Foto: Unsplash (Mukuko Studio)

Během chladného počasí patří mezi jistotu dlouhé tričko, svetr a hřejivá bunda nebo kabát. Opakovat stále stejné kousky dokola ovšem pravděpodobně každého brzy omrzí. Zimní outfity lze vytvořit i kreativně, a to díky vrstvení. Stačí se pořádně podívat do šatníku.

Roláková sezóna

Stálice zimního šatníku, huňatý svetr, má univerzálního spojence - rolák, na který můžete vrstvit další kousky. Košile je módní záchrana sama o sobě, pokud ale dáte jako spodní vrstvu rolák ve stejné barvě jako košili, můžete vytvořit neutrální outfit. Vrchní vrstvu lze navíc nahradit například úpletovou vestou či kardiganem. V dnešní době však existuje celá škála barev a materiálů, díky kterým rolák vynikne i sám o sobě. 

Úplet na úplet

Bez svetrů, maxi svetrů, kardiganů či jiných úpletových hřejivých kousků by to v zimě jednoduše nešlo. Obléknout je na tričko ale někdy nestačí: Sice praktický, ale nudný outfit je fajn oživit. Přestože zní vrstvení úpletu na úplet jako nonsens, budete mile překvapeni. Zkombinujete-li nízkogramážní kousky se silnějšími úplety, vytvoříte trendy spojení.

Extra teplo

Se snižující se teplotou se ke slovu dostávají tzv. spacákové bundy. Ne každý má totiž po ruce kabát, který by zahřál i v minus deseti stupních Celsia. Vrstvení ovšem nemusí nutně končit svetrem, na který přijde právě ona vrstva v podobě bundy či kabátu, ale můžete přidat ještě další vrstvu. Pokud potřebujete pořádně zahřát, zvolte například koženkovou košili, která outfit oživí. Dovolí-li to pak počasí, můžete koženou vrstvu vyměnit za padnoucí sako nebo jinak střižený kabátek v neutrální či pastelové barvě.

Trend vest  

Stejné pravidlo vrstvení je možné využít i u vest, které v poslední době prošly výraznou proměnou. Úpletové vesty můžete zkombinovat například s rolákem či košilí. Vesty s dlouhým střihem naopak podtrhnou maxi šaty, jelikož díky své délce nevytvoří nehezký přechod, který by například vznikl kombinací s kratším kabátem.

Love or hate  

Saháme po nich během chladných večerů i na slavnostních akcích... Silonky patří jednoznačně mezi doplněk, který buď milujete, nebo nesnášíte. Etika jejich nošení přikazuje, a aby prošly i u módní policie, je potřeba zvolit kvalitní a v takovém odstínu, který koresponduje s vaší pokožkou.  

V zimních dnech ovšem ani silonky nezahřejí, a tak i v tomto případě platí zlaté pravidlo vrstvení! Postačí k tomu pouze tělové legíny či punčochy (opět ve správném odstínu) a černé silonky. Díky druhé vrstvě vám bude teplo a budete moct vytáhnout kousky, které byste si jinak nechali až na jaro.

Hlava a krk v teple  

A nesmíme zapomenout na to nejpodstatnější - nejvíc tepla uniká z těla hlavou. Při výběru čepice a šály se poohlížejte po příjemných hřejivých materiálech, které outfit skvěle podtrhnou. Můžete je různě kombinovat a nebojte se hrát si s barvami. S laděním různých vzorů ovšem opatrně. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné