Jak se streetwear vkradl na červený koberec
Foto: Getty Images
Foto: Getty Images
Některé momenty z červeného koberce, jako například masové šaty Lady Gaga, smokingové šaty Billyho Portera, průsvitné šaty Beyoncé nebo Rihannin 25kilogramový komplet Guo Pei na Met Gala, se rychle zapsaly do historie módy.
Všechny zmíněné modely měly za úkol především šokovat a zanechat v ostatních hloubavé pocity. Přes všechen tlak na extravaganci a originalitu, se nám ale na červený koberec pomalu začal vkrádat úplně jiný trend - streetwear.
Jak připomíná Woo, obliba streetwearu na červeném koberci naznačuje, že celebrity se stále častěji snaží vyjádřit svůj osobitý styl a nepodléhají společenskému tlaku dodržovat zavedené normy oblékání.
Například Kendrick Lamar se na posledních Grammy připojil k dlouhému seznamu hudebníků, kteří se absolutně neohlíželi na standardy akce, když na předávání cen dorazil v kompletu Martine Rose AW23. Na sobě měl jednoduchou pruhovanou košili, baseballovou bundu a ležérní business kalhoty. Kendrickova vlastní baseballová čepice LA Dodgers a výrazné tenisky Martine Rose x Nike Shox MR4 s fialovo-modrým gradientem navíc doplnily dadcoreový komplet.
Diskutovat o streetwearu na červeném koberci by ale nebylo vhodné, kdybychom nezmínili hiphopové hudebníky, kteří mu vydláždili cestu. Současný trend ležérnějšího oblečení připomíná 90. a 2000. léta, kdy se interpreti jako P. Diddy, Outkast a Missy Elliott často vyhýbali formálnímu oblečení ve prospěch sladěných tepláků, tenisek a baseballových čepic.
Zatímco některé celebrity se usilovně snaží připravit své outfity na červený koberec pro dokonalý virální módní moment, obléknutí si streetwearového oblečení působí mnohem nenápadněji. Na rozdíl od velkých módních excesů je ale rozhodně víc cool.