Kosmetická taštička místo kabelky? Proč ne!

Záleží samozřejmě na výběru, některé toaletky ovšem skutečně mohou zastoupit večerní psaníčko. A to se vší parádou.
Text: Jan Pokorný 13. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Nevím, jak vy, ale já na ty, kteří venčí necesér do společnosti, vždycky koukal tak trochu skrz prsty. Na pánské straně barikády tomuto trendu nevalné promo udělali a stále dělají příslušníci mafie z východního bloku, postávající se svými „buzer taškami“ před nejmenovanými pražskými podniky, u dam jsem před koupí a exhibicí toho nejdostupnějšího, co high-end značky na­­­­­bízejí, zásadně upřednostňoval výběr skutečné a odpovídající kabelky, klidně o level či dva níže. Zním vám jako Agnes Van Rhijn z Pozlaceného věku? Nebudu zastírat, že toho máme dost společného. Totální neochotu přiznat (si), že časy a móda se mění, ale ne.  

Transformací ale naštěstí procházejí také „toaletky“ samotné. A to výraznou. Mnohé s vizí, že se podí­vají i daleko za hra­­nice hotelové koupelny, už vznikají. Většinou jsou  vyrobeny z kůže, nechybí jim popruh nebo řetízek přes rameno ani zdobné detaily. Nedostižná je v designu i nadčasovos­­ti Mekka nejvyšší, tedy značka Chanel, její vanity cases můžete nosit teď k šatům a biker boots stejně jako za čtyřicet let ke tvídovému kostýmku s perlovými knoflíky. Podobně ikonické modely najdete u Christian Dior nebo Gucci, designérské třešničky nabízí třeba Takashi Murakami, čas od času i Louis Vuitton.  

Pokud k necesérům máte podobně ambivalentní vztah jako já, určitě dopo­ručuji začít top handles, tedy těmi s ouškem nahoře. A ještě jedna praktická rada. V ruce třímaná kosmetická taštička vyvolává psychologický dojem, že chcete mít všechno „špígl nígl“ do poslední chvíle. K dokonalému účesu, make-upu i manikúře tedy tak trochu zavazuje…

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné