Jaké celebrity mají zákaz dorazit na Met Gala?

Už zítra se v americkém New Yorku koná Met Gala, kam vyrazí desítky celebrit předvést ty nejzajímavější módní kousky (doufejme). Která jména ale mají na "svátek módy" zakázaný vstup?
Text: Jan Houška 30. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Met Gala je mimo jiné každoroční akce na získání finančních prostředků pro Institut kostýmů Metropolitního muzea umění v New Yorku. Událost je považována za největší večer módního průmyslu a scházejí se na ní celebrity, návrháři a vlivné osobnosti, aby na červeném koberci předvedli své nejextravagantnější a nejkreativnější modely.

Dress code pro letošní ročník je "Na počest Karla", jedná se tedy o poctu Karlu Lagerfeldovi, zesnulému módnímu návrhaři s nesmazatelným vlivem na módní průmysl. Galavečeru tentokrát předsedají herečky Michaela Coel a Penélope Cruz, tenista Roger Federer, Dua Lipa a jako vždy šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour.

Opět se očekává, že dorazí několik stovek hostů, jejichž jména zatím neznáme a můžeme pouze tipovat. Jsou tu ale i jména, u kterých stoprocentně víme, že nedorazí, jelikož mají zkrátka od Anny Wintour zákaz. Ta oficiálně potvrdila pouze jednu vykázanou celebritu, a to Tima Gunna, který se o ní měl v roce 2006 nevhodně vyjádřit.

Mezi další údajně vykázané celebrity patří Khloe Kardashian, která byla údajně vykázána v roce 2021 poté, co údajně vyvolala kontroverzi svým vystoupením na předchozí Met Gala, a některé politické osobnosti, například Donald Trump a Ted Cruz.

Existují ale i celebrity, které si řekli, že Met Gala není prostě nic pro ně. Mezi takové patří třeba Amy Schumer, Zayn Malik nebo Gwyneth Paltrow. Všechna tato jména se dříve událostila zúčastnila, ale později se vyjádřila, že už nemají zájem znovu přijít. 

"Vždycky si říkáš, že to bude tak okouzlující a úžasné a uvidíš všechny ty lidi, a pak tam přijdeš a je tam takové horko a plno lidí a všichni se na tebe tlačí. Myslím, že jsme všichni trochu staří na to, abychom se oblékali na punk," prohlásila už v roce 2013 Gwyneth.

Met Gala začalo jako večeře za 50 dolarů, která se konala na nejznámějších místech New Yorku, ale od té doby se vyvinulo v extravaganci v hodnotě několika milionů dolarů. Akce začíná červeným kobercem, na kterém účastníci před vstupem na akci předvádějí své modely a pózují pro fotografy. V roce 2022 bylo tématem Met Gala "V Americe: An Anthology of Fashion", přičemž dress code byl pozlacený glamour a bílá kravata, což odkazovalo na období mezi lety 1870 a 1890.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné