Zásadně choďte s tím, kdo má sestry!

A než mě nařknete z chlubení: nemám sestru ani švagrovou, píšu to čistě pro vaše milostné dobro!
Veronika Košťálková 15. října 2022

Getty Images

Navrhuju zavést novou zkratku do randicí terminologie: VOSE, tedy Vyrostl Obklopen Sesterskou Energií (to do bia na Tinder krásně nacpete). Touhle devízou se můžou chlubit lamači srdcí formátu Ryana Goslinga, Harryho Stylese nebo Anwara Hadida… (Už mám vaši pozornost, že?) Jde o vibraci, která vyzařuje z lidí, co vyrůstali společně se sestrami – a důležitá podmínka, měli s nimi blízký vztah. Nemluvím jen o „nezhroutí se, kdykoli na veřejnosti zaslechne slovo menses”. (To snad bereme jako samozřejmost.) Mám na mysli pokročilejší úroveň emocionální inteligence… A víte, kdo mi v tomhle bodě dá za pravdu? Experti na duševní zdraví! „Máte-li sestru, zlepšuje to vaši schopnost být komunikativním a empatickým partnerem,” podotýká psychoterapeutka Imani Movva. Důvod? Jak vysvětluje odbornice, ženám se lépe daří sebereflektovat a vynikají více ve vnímání potřeb ostatních lidí. Takže když vyrůstáte obklopeni tím vším (nehledě na váš vlastní gender), nasáváte do sebe spoustu super schopností.

Další důležitá věc? „Kdo vyrůstal se sestrami, nejspíš se naučil dělat kompromisy, mít trpělivost a mimo jiné i umět počkat, až na něj dojde řada,” dodává vztahová expertka Stephania Cruz. (Přeložím vám to poctivé střídání kol: Ti se sestrami jsou vážně dobří v posteli.)

Jasně, vím, co vás napadá: Spousta lidí nemá ani jednu sestru a technicky vzato ji nepotřebují, protože stejně na vztahovém poli bodují. Dozajista by se našlo hafo mužů, kteří tu cennou trošku VOSE načerpali od svých maminek, tet, kamarádek a jiných ženských figur. (Zároveň souhlasím, že pouhá existence pokrevní sestry z vás prvotřídní vztahový materiál neučiní. Zdravím, Leonardo DiCaprio!)

Ale věřte mi, když při hodnocení romantických vyhlídek vezmete v potaz VOSE, změní se všechno. Muži s VOSE neposílají pochybné „OK” smsky. Ani vám do hlavy necpou polovičaté omluvy jako: „Mrzí mě, že se tě to dotklo.” A už vůbec nebudou otráveně protáčet panenky, že jim posté chcete vyprávět, proč vás irituje nový kluk vaší BFF.

Takže: až mě příště potkáte na IG ponořenou do investigativy, za niž by se nemusela stydět ani FBI, vězte, že jen zkoumám, jestli můj nejnovější match jeví nějaké známky sester. A vám doporučuju to samé!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné