Stručná příručka jak slidnout do DMs, aby to nebyl trapas

Chcete navázat online spojení, ale nevíte, kde začít? Hledáte novou BFF, nebo potencionálního milence? Tady je naše stručná příručka.
Text: Redakce 21. srpna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Prosím, než vůbec začneme, zapomeňte na klasické "Ahoj" a "Jak se máš?". (Vážně, nechte to někde v nedostupném archivu). Představte si, že jste někde na party a všimnete si člověka, kterého chcete oslovit. Opravdu byste jen tak přišli a řekli "Ahoj"? Ne, nejste Ted Mosby. Na obecné řečičky nikoho neutáhnete, ptejte se šikovně. Víte, že byla vaše "oběť" nedávno na dovolené? Zeptejte se třeba na to!

Rozjeďte emoji hru jako vaši rodiče na FB

Ne, to rozhodně nedělejte. (Byl to trik na vaši příčetnost). Emoji jsou kořením digitální konverzace. Stejně jako když vaříte, tak je ale třeba umírnění. Dobře umístěný 😉 nebo 😊 může vaší zprávě dodat ten správný šmrnc. Pokud toho na druhé straně zaplavíte přívalem 🍆 nebo 🍑, riskujete, že se ocitnete v obávané černé díře "zobrazeno".

Já memuju, ty memuješ, my memujeme

Věřte mi, že parádní meme potěší srdce každého muže. (Parádní meme potěší srdce kohokoliv). Najděte nějaký, který se shoduje s jeho zájmy, a použijte ho jako začátek konverzace. Ale nezapomeňte, že stejně jako u vína a sezení u Netflixu jde o kvalitu, ne o kvantitu. Jedno vtipné meme je lepší než řada průměrných.


Akce a reakce, baby

Hele, je to úplně jednoduché. Pokud ten člověk na druhý straně začne odpovídat paragrafy, je to pro vás zelená, abyste se také pustili do hluboké konverzace. Pokud se však setkáte s jednohubkami a minimálním nadšením, je pravděpodobně nejlepší zpomalit, zabrzdit a dát jim prostor. Nic nekřičí "je to blázen" tak jako odeslání monologu, když jste dostali jen "lol".

Teď ale vážně. Ne každá zpráva povede k digitální pohádce. Někdy se může stát, že navzdory vašim vtípkům a upřímnému zájmu to prostě neklapne, a to je v pořádku! Ten správný člověk (nebo konverzace) je někde venku. Zůstaňte upřímní, nepřemýšlejte nad tím a především si zachovejte smysl pro přirozenost. Seznamování by totiž mělo být především o upřímnosti a přirozenosti.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné