Sexting: Co dělat, co nedělat, a co nedělat už vůbec

Zamknout dveře, připravit telefon, skáčeme do vzrušujícího světa sextingu!
Text: Jan Houška 10. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Ať už jste v sextingu profík, nebo teprve začínáte, nejde si nepřiznat, že poslat svému protějšku peprnou zprávu může být trochu vzrušující a navíc skvělou předehrou. Snad nikde jinde, tak jako u sextingu, ale neplatí, že se může jednoduše šlápnout vedle a všechno pár písmenky zničit. 

Stejně tak jako u každé formy komunikace tak i zde platí určitá pravidla, která je třeba dodržovat. (Ne, dickpic nebo pussypic nejsou dobrým začátkem konverzace).

Než tak začnete zběsile sahat po vašem telefonu, vymýšlet co napíšete a v jakém úhlu si vyfotíte ty nejvíc sexy nudes, stanovme si základní pravidla. V první řadě je vždycky, ale vždycky klíčový souhlas. Nikdy nikomu neposílejte nevyžádný zprávy. (Ano, tady se vracíme už k tomu co bylo psáno. Nikdo nemá rád, když si v MHD otevře zprávu a vybafne tam na něj ač anatomicky dokonalý, tak v danou chvíli nechtěný pohlavní orgán).

A nezapomeňte, že to, že i když s vámi někdo předtím už sextingoval, úplně to tak neznamená, že to chce dělat pořád. Takže no pressure...Nikoho bysme zkrátka neměli nutit do něčeho, co je mu nepříjemné. 

Teď ale vážně, jo? Spolehlivým způsobem, jak svému protějšku zrychlit tepovou frekvenci, je poslat zprávu, která ponechá práci na jeho představivosti. Nepište mu hned to, co všechno s ním chcete dělat. Zkuste jen naznačit, po malých kousíčkách, tak, aby nad zbytkem zapracoval jeho mozek.

Můžete se vyptávat a teasovat. Konverzaci natahujte, hrajte si se slovy a pokud se budete opravdu cítíte komfortně, můžete přidat i spicy fotky (dobře si rozmyslete, než to uděláte) nebo dokonce sáhnout po webkameře a užít si s drahou polovičku sex na dálku (tohle si rozmyslete dvakrát tolik). Vždy to ale zaleží jen na vás a vašem protějšku.

Samozřejmě, rizikem sextingu je i to, že se může stát, že dojde k několika přehmatům. Třeba omylem pošlete sexy zprávu nesprávné osobě (třeba šéfovi do práce nebo chůvě vašeho dítěte – ano i to se stalo) nebo autokorekce změní znění zprávy. V tomhle případě hlavně nepropadejte panice, nic už s tím stejně neuděláte a jediné co vám zbývá, je se tomu zasmát.

Sexting je zkrátka disciplína, která ctí pravidla. Ať už ho chcete provozovat pro zpestření vašeho sexuálního života, nebo zkrátka jako předehru, je důležité hrát podle nich. Pamatujte si, že pokud se bavíte a ctíte zásady consentu, neexistuje žádný správný způsob, jak to dělat. Šťastný sexting!

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné