Sex během menstruace? Víme, co tím získáte!

Pozor, spoiler: připravte se na orgasmus!
Kristýna Schafferová 9. října 2022

Unsplash (Dainis Graveris)

Postelové hrátky během „těch dní“ už dávno nejsou tabu. Že jste to ještě nezkusili? Řekneme vám, proč byste sexu během menstruace měli dát šanci i jakou roli v tom hraje menstruační kalíšek.

Sex během menstruace není něco, co bychom rády aplikovaly s chlápkem na jednu noc. Ale! Pokud máte stálého partnera, kterému věříte, může být vaše milování o dost intenzivnější. Výzkumy dokonce potvrzují, že až 12 % žen dosáhne během menstruace silnějšího orgasmu. No jo, jenže co když si tím nejste vůbec jistí?

Oh. My. God!

Během menstruačního cyklu dochází k hormonálním výkyvům, což má nemalý vliv na sexuální touhu – zatímco některé z žen mají chuť na milování během ovulace, jiné jsou nejvíc vzrušené právě při krvácení. Větší prokrvení sliznice pak vede k intenzivnějším prožitkům. Zkrátka – sex během menstruace si některé dívky nemohou vynachválit. Jako ve všem i zde platí jistá pravidla. Protože je děložní čípek více otevřený (a tudíž náchylnější k infekcím), je třeba dodržovat přísnější hygienu. Před samotným sexem si také nezapomeňte vyndat tampon, který by se během divokých hrátek mohl posunout hlouběji do pochvy a nemusel by jít vyndat (pokud se vám to stane, nepanikařte a zavolejte lékaři).

Nikde ani skvrnka

Řešíte, jak během menstruace se svým partnerem spát, aniž byste musela neustále kontrolovat, co kde „uteklo“? A co takhle použít menstruační kalíšek? Pravda, nemusí to vyhovovat každému – předmět může váš milý zasunout trochu hlouběji, takže vás bude tlačit. Některým párům ale tato metoda funguje na jedničku. Nebo zvolte alternativu, kalíšek Ziggy Cup, který je speciálně navržený pro milování. Má totiž speciální plochý tvar a nasazuje se přímo pod děložní čípek, díky čemuž je v děloze mnohem více prostoru. Na podobném principu funguje také Evanella, sexuální pomůcka vyrobená v ČR, která by však měla zůstat zavedená maximálně 40 minut.

Kouzelné houbičky

Ideální pomůckou pro sex při menstruaci je menstruační houbička. Pro ty, kdo ji ještě neznají, jde v podstatě o přírodní alternativu tamponu. Houbičky se sbírají v moři, usuší se na slunci a ostříhají do oválného tvaru. Na suchu jsou poměrně tvrdé, ale po namočení krásně změknou. A to je přesně ten důvod, proč jsou tak příjemné při milování. Díky své jemnosti a měkkosti ani jednoho z partnerů netlačí. Jsou navíc velmi savé, takže krev na svém místě udrží poměrně dlouho, záleží ale na síle menstruace. Před i po milování je třeba houbičku důkladně propláchnout.

Tak teď už záleží jen na vás, jestli dáte sexu během menstruace šanci, zda použijete některý z nástrojů, nebo zvolíte „nature“ milování. Ať tak či tak, pořádně si to užijte!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné