Bude druhý rande? Máš na to dvacet minut, baby

Dvacet minut může někomu stačit. Pro někoho, to zas může být příliš málo. PS: Víme, na co teď myslíte.
Text: Jan Houška 18. července 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Určitě to znáte – vlezlý pocit nejistoty, jestli jste byli dostatečně vtipní, přitažliví, komunikativní a nemluvili jste příliš moc o svém ex. Bude druhé rande? Chce mě ještě vidět? Ukáže mi svou sbírku dinosaurů jako Ross z Přátel? Otázky, které každému z nás lítají v hlavě (ano i ta s Rossem) poté, co se vrátíme domů z dobrého randíčka. 

Máme pro vás dobrou zprávu, nebo teda možná špatnou, záleží na tom, kolik času je pro vás dvacet minut. Ukazuje se, že o úspěchu prvního rande se rozhoduje poměrně rychle. Podle amerického výzkumu trvá průměrnému člověku méně než 20 minut, než se rozhodne, zda chce jít na druhé rande.

Průzkum mezi 2 000 nezadanými Američany, kteří jsou ve fázi randění, ukázal, že průměrný respondent ví, zda by se s někým chtěl znovu setkat, už po 19 minutách prvního rande. Může se to však lišit i podle věku, protože mladší respondenti mají na potenciálního partnera vyšší nároky - 67 procent příslušníků generace Z mělo vyšší nároky.

Pokud jde o samotné rande, pro 44 procent lidí je důležitý fyzický vzhled, ale větší váhu má chování (51 procent), osobnost (48 procent) a konverzační schopnosti (47 procent).

A co sex?

Podle StudyFinds výsledky ukázaly, že 53 procent respondentů by odradilo, kdyby někdo na první schůzce začal mluvit o sexu, přičemž mladší respondenti s tímto názorem souhlasí častěji (56 procent příslušníků generace Z oproti 39 procentům příslušníků generace X). Jako tabuizovaná témata pro první rande se ukázala také náboženství a bývalí partneři, což zhruba polovina respondentů považuje za varovný signál.

Co nám z toho tedy vyplývá? To, zdali jste potkali lásku svého života a budete spolu žít šťastně, zjistíme během prvních dvaceti minut. Popřípadě to zjistí ten druhý člověk a vy už s tím nic nenaděláte. Tak či tak, nemluvit o ex partnerech a náboženství. Je čas zapnout Tinder, baby!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné