Jak už se konečně naučit vstávat brzo?

Máte potíže s ranním vstáváním? Musíte si pravidelně nastavovat asi tak miliardu budíku? Nebojte se, máme řešení!
Text: Jan Houška 14. dubna 2023

Foto: Getty Images

Pojďme si přiznat, že ranní vstávání je opravdu na nic. Nedá se nijak přikrášlit. Je to jako dobrovolně se každé ráno přihlásit na pětikilometrový běh (víte o tom, že lidi chodí ráno běhat?), jenže místo toho jste nuceni komunikovat o statními ještě před tím, než si dáte svůj první šálek kafe. Nebojte se nic, máme řešení, díky kterému bude ranní vstávání naprostá hračka. Jděte spát dříve.

Jasně, já vím, vtipkovat o ranním vstávání opravdu není fér. Ani rada o tom, že by měl člověk chodit spát dřív není úplně košér. Je to jako přesvědčovat vaší babičku, že vám těch deset knedlíků k obědu stačilo. Je to těžký. Ale věřte mi, stojí to za to. Nejenže se ráno budete cítit svěžejší a plnější energie, ale také budete mít větší šanci, že nebudete milionkrát mačkat tlačítko odložit. A buďme upřímní, není nic otravnějšího než se každých 5 minut probudit za zvuku vlastního budíku.

Nyní si promluvme o vaší ranní rutině. Jste typ člověka, který si do poslední chvíle odkládá spánek a pak vyběhne ze dveří, aniž by si vyčistil zuby nebo se nasnídal? Pokud ano, tak se na to vykašlete a dopřejte si ráno čas na to, abyste se skutečně připravili. Věřte mi, lidi okolo vás vám poděkují. 

Tak tady to máte, přátelé. Náš skromný návod, jak se naučit brzy vstávat. Moc jsem vám nepomohl, že? Ono totiž vstávání ráno není o ničem jiném než o pořádné dávce vlastní motivace. Bohužel, žádná jiná rada neexistuje. A nebojte, kdo ví, třeba se vám jednoho dne bude brzké vstávání opravdu líbit. Dobře, nepředbíhejme...

Základem je motivace. Klíčem k brzkému vstávání je mít něco, na co se můžete těšit. Možná je to šálek kávy z vaší oblíbené kavárny nebo ranní cvičení. Ať už je to cokoli, najděte si něco, co vás bude motivovat k tomu, abyste vstali z postele. A pokud všechno ostatní selže, nezapomeňte, že brzké vstávání znamená, že půjdete dříve spát, což znamená, že se můžete bez pocitu viny bingwatchnout váš oblíbený seriál. Vždycky se najde něco pozitivního.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné