Stručná příručka jak přežít nadcházející týden #2

Moc dobře víme, že začátky týdne umí být těžké, proto vám přinášíme dokonalého průvodce, jak přežít nadcházející týden.
Text: Jan Houška 14. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Nebojte se nic, vím, že je teprve neděle. Jak se ale říká, je lepší býti připraven, nežli býti zaskočen. Pojďme si tedy už dnes říci, jak přežít nadcházející týden, kdy nás čekají deštivé přiháňky, které ke konci týdne vystřídají tropická horka. (Ano, to je znamení, abyste si okamžitě běželi koupit svoje SP-EFKO).

Jak už jsem si dovolil napsat, nadcházející týden má začít deštěm zmáčeným chaosem a skončit teplotami tak vysokými, že vám během několika vteřin roztaje zmrzlina od Angelata. Ať chceme nebo ne, pondělky jsou pouze univerzální připomínkou toho, že existují víkendy. Takže až se ráno s nechutí vyškrábete z postele a dáte si své první kafe (z následujících pěti během dne) nezapomeňte si deštník, jinak budete vypadat jako mokrý pudl, zatímco vaši kolegové budou šnorchlovat cestou práce. Věřte mi, že vzhled utopené krysy není tuto sezónu in. (Wet look is so 2022).
V úter vám pomalu dojde, že opravdu začal pracovní týden a navíc si uvědomíte, že déšť v nejbližší době nikam nezmizí. Radou pro úterý tedy je probudit své vnitřní dítě a proskočit si pár kalužemi. Samozřejmě, asi to nedělejte pokud máte na sobě bílou košili nebo nové boty... Když už jsme u toho, máte už svůj pár adidas Samba?!

Uf, je tu středa. Půlka pracovního týdne je vhodná doba na předvedení svých skills v ovládání deštníků, které jste za posledních pár dní získali. Vítr, déšť a občasný nálet holuba - to vše patří k deštivé středě. Be ready elegantně se vyhnout nepříjemným srážkám s deštníky na přeplněných chodnících. Navíc kdo ví, třeba potkáte romanticky někoho se stejným deštníkem a stanou se z vás Lily-Rose Depp a 070 Shake...

Cestovat v MHD v období dešťů může občas trochu připomínat Survivor. Takže se obrňte trpělivostí a nejlépe nepromokavou obuví, protože veřejná doprava může být nepředvídatelná stejně jako počasí. Připravte se na přeplněné autobusy a tramvje, mačkajíc se spoluobčany a pochybné pachy. Nezapomeňte, že po každém dešti vyjde slunce, takže se na spolucestující usmívejte, i když se vám ponožky topí v dešťové vodě a štípe vás v nose smrad zmoklého psa. (Zatímco budete mít mokré ponožky, můžete si přečíst o tom, proč je nesundávat v posteli).

Pátek je jako duha přicházející po bouři.  Ano, gratuluji. Zvládli jste to až do víkendu a hádejte co? Déšť ustoupil a uvolnil místo teplým a slunečným dnům. Přijměte to, nevztekejte se a vydejte se ven za zaslouženým odpočinkem. Vyhřívejte se v hřejivé sluneční náruči, namažte se SPS krémem, který jste si koupili na začátku týdne, a dopřejte si zmrzlinu. Je čas odpočívat, zapomenout na starosti celého týdne a dobít si baterky štěstí. Už za dva dny vás totiž opět čeká pondělí...

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné