Kde se vzaly trendy tenisky adidas Gazelle?

Ano, mají je teď všichni. Teď je řada na vás...
Text: Jan Houška 7. dubna 2023

Foto: Profimedia

Nosí je teď úplně všichni. Adidas Gazelle jsou trendem roku 2023 a potkat v nich můžete celebrity, sportovce i fashion influencery. Často je nosí třeba Harry Styles nebo Kendall Jenner. Ano, opakujeme, jsou teď opravdu všude. 

Adidas Gazelle přitom nejsou na scéně žádnou novinkou a ve skutečnosti zažily svůj debut už v 60. letech, v nedávné historii byly ale z velké části přehlíženy.

Tenisky byly poprvé představeny v roce 1968 jako tréninková obuv pro sportovce, jednalo se o jednu z prvních adidas bot, která měla semišový svršek, takže byla lehčí a prodyšnější. Model Gazelle byl navíc jednou z prvních bot, které byly nabízeny v různých barvách - do poloviny 70. let bylo k dispozici více než 20 různých barevných provedení.

V osmdesátých a devadesátých letech si boty adidas Gazelle získaly oblibu v hiphopové komunitě a často se objevovaly v hudebních videoklipech a filmech. Díky elegantnímu designu a široké škále barevných variant se bota stala velmi oblíbenou mezi lidmi zajímajícími se o fashion.

Už v minulých letech je nosila řada celebrit, včetně Kate Moss, kapely Oasis nebo třeba Davida Beckhama. Adidas navíc spolupracoval s řadou značek na vytvoření limitek modelu. Existují kolaborace třeba s Neighborhood, Stussy a nebo Pharrellem Williamsem.

Adidas Gazelle jsou i přes svou dlouhou historii tak v posledních měsících opět nabírají na své popularitě. A není se čemu divit. Teniska je díky svému přímočarému designu a pohodlnému střihu vynikající volbou pro každodenní použití. Jsou skvělou volbou, pokud rádi nosíte vintage tenisky nebo jen hledáte pár bot, které jsou pohodlné a módní zároveň.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné