Random facts, kterými vyplníte ticho na rande a překvapíte kamarády

Čím vyplnit trapné ticho? Máme pro vás pár random facts, které si rozhodně zapamatujete.
Text: Redakce a Kateřina Matoušková 29. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Trapné ticho na prvním rande nebo onen awkward moment, který se občas prostě přihodí, zažil určitě  každý z vás. Co s tím? Aby se ticho neprohlubovalo, můžete ho rozbít jednou z následujících informací. Některé vyvolají nechápavé obličeje, některé posluchače pobaví, ale jedno je jisté – rozhodně vyvolají nějakou reakci!  

Víte, odkud pochází lízátko Chupa Chups?  

Lízátka Chupa Chups patří k dětství a mládí snad každého z nás. Barevné obaly a příchuť coly, třesně, jablka, smetany a jahod a spousty dalších byly zkrátka terno. Věděli jste ale o tom, že lízátka Chupa Chups pocházejí ze Španělska a autorem květinového obalu byl sám Salvador Dalí? Zdá se vám tento fakt nezáživný a nudný? Tak to ještě přidáme význam slova chupa, jenž ve španělštině znamená lízej. V jaké situaci se rozhodnete tento fakt zmínit, necháme na vás.

Red Bull Ti dává křííídla  

O tom, že energetický nápoj Red Bull vám dává křídla, jistě víte. Některé reklamy je totiž nemožné vyhnat z hlavy. Víte ale také o tom, že Red Bull pochází z Thajska? Přestože výrobcem tohoto energetického nápoje je Rakousko, původní receptura pochází právě z Asie. Nápoj Krating Daeng byl na asijský trh uveden v osmdesátých letech minulého století, ale na rozdíl od Red Bullu v něm nejsou bublinky a svou konzistencí připomíná sirup. Zajímavostí také je, že Red Bull získal svůj název díky taurinu. Tato látka, která vám nedovolí usnout, byla totiž poprvé získána z býčí žluči. Vsadíme se, že popíjení Red Bullu pro vás již nikdy nebude stejné...  

Citrony versus limetky  

Věděli jste o tom, že citron ve vodě plave, zatímco limetky jdou rovnou ke dnu? Tato znalost se vám hodí při příštím hlídání dětí kamarádky. Jakmile budete chtít získat jejich pozornost, stačí se v kuchyni porozhlédnout po citronech a limetkách a tento pokus provést. A až se vás začnou ptát, proč tomu tak je, jednoduše jim sdělte, že limetky mají větší hustotu. Na detaily se mohou zeptat svých učitelů.

Proč mušle znějí jako moře?  

Pokud milujete dovolené u moře, určitě jste si někdy chtěli zavzpomínat na krásné chvíle tím, že jste si k uchu přiložili lasturu a zaposlouchali se do zvuků moře, které vydává. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, proč tomu tak je? Všechny romantiky teď zklameme, ale bohužel je to tak – lastury žádné zvuky moře nevydávají. Díky svému tvaru lastury pouze zachycují a odrážejí zvuk z okolí. Když si ji přiložíte k uchu, ve skutečnosti pouze slyšíte ozvěnu ticha.  

Otisky prstů na zadním světle vozu  

Všimli jste si někdy toho, že policisté, zejména tedy v amerických filmech a seriálech, se při zastavení vozidla dotknou prsty zadního světla auta? Nejedná se o frajeřinu ani tajný trik, jak zjistit přítomnost drog ve voze, nýbrž o preventivní opatření. Policista tím totiž na autě zanechá své otisky. Kdyby se mu něco stalo, byl nezvěstný, poraněný nebo nalezen mrtev, auto by posloužilo jako důkaz. Bohužel se od tohoto triku již opustilo, protože policie spoléhá na kamery na palubní desce.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné