Milujete Love is Blind? Tyhle seriály budete milovat taky

Je úplně normální vzít si člověka, aniž byste ho někdy v životě viděli naživo (ne, není). Každopádně pojďme si přiznat, že na Love is Blind je něco, co zkrátka milujeme. Možná milujeme drama, ale proč to přiznávat, že?
Text: Jan Houška 19. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Šílené reality shows jsou zkrátka něco, co milujeme a nemůžeme bez toho žít. Je to jako droga, jako vychlazená cola po bujarém večírku. Co ale dělat, když už jsme všechny sezóny Love is Blind viděli? Kleknout si do rohu a brečet při poslechu posledního alba Lany Del Rey? 

Nebojte se nic, existuje totiž nepřeberné množství dalších reality shows, které budete milovat, pokud milujete právě Love is Blind. A tady je jejich skromný výběr.

FBOY Island

Představte si, že zavřete tři ženy a 24 mužů v apartmánu na luxusním tropickém ostrově. Pořád vás to nechává klidnými? Dobře, tak si navíc ještě představte, že 12 z těch mužů na ostrov přišlo najít lásku a 12 jsou typičtí "fuckboyové". Úkolem žen je pak najít lásku svého života a nenaletět. Wow, to už je vzrůšo, co? No, tak to je přesně reality show FBOY Island. Tuhle parádní jízdu navíc moderuje komička Nikki Glaser a můžete ji sledovat na HBO Max.

Sexy Beasts

Říká se, že by se kniha neměla soudit podle obalu. Přesně tímhle se řídí Sexy Beasts. Každá epizoda se soustředí na beznadějné romantiky, kteří hledají vztah založený na emocích, nikoli na vzhledu. Aby ho našli, obléknou si kostými zvířat  a různých netvorů, které zamaskují jejich skutečnou tvář a styl. No, a pak společně vyrazí na rande. Je třeba k tomu psát něco dalšího?

Are You the One?

V show Are You the One? od MTV je parta nezadaných mužů a žen vyslána do tropického ráje, kde mají za úkol najít svůj "dokonalý protějšek, který už jim předem vybrala skupina dohazovačů. Pokud se všem podaří najít správnou shodu, celá skupina vyhraje peníze. Pokud ne, přijdou o všechno. Stejně jako v Love is Blind jde především o emocionální propopojení.

Too Hot to Handle

Sex? Říkal někdo parta lidí, co nedokáže být půl minuty bez sexu? Ano, to je Too Hot to Handle. Reality show sleduje skupinu nezadaných lidí z celého světa, kteří se snaží v luxusním letovisku (jak jinak, že?) najít lásku a navázat emocionální vztah. Má to však háček: soutěžící se během svého pobytu v pořadu nesmějí věnovat žádné sexuální aktivitě, včetně líbání nebo doteků. Pokud pravidla poruší, strhnou se jim peníze z finanční odměny ve výši 100 000 dolarů. Ano, hádáte správně, na konci série moc peněz v banku nezůstává. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné