Ikonické kousky z IKEA znovu k dostání

Naše happy place v rámci oslav 80. narozenin vzdává hold některým ze svých nejslavnějších produktů. Přinášíme ochutnávku nové kolekce Nytillverkad.
Text: Martin Váša 23. června 2023

Foto: IKEA

Brouzdání v IKEA bude brzy zase o něco víc kreativně stimulující, do obchodů totiž míří odvážně barvitá kolekce Nytillverkad. Ta vrací na scénu nejpopulárnější nábytek, lůžkoviny i doplňky. Každý z vintage kousků v novém provedení působí současně a přímo vybízí k experimentům.

"Tato kolekce je výrazná, barevná a zábavná," říká Karin Gustavsson, která měla nad vývojem novinek kreativní dohled. Jako základní ingredience přitom tým pracoval s jednoduchostí, funkčností a hravostí. Především se však pokusil dát ikonám z minulosti neméně zářivou budoucnost.

"Všechny výrobky mají svůj příběh a výjimkou není třeba ani Lövet, prvně uvedený na trh v roce 1956," dává Karin příklad. "Ve verzi Nytillverkad nese tento kousek označení Lövbacken a nabízíme ho v barvě oranžové, modré a světle zelené, s horní stranou z jasanové dýhy."

První kousky z kolekce Nytillverkad seženete v IKEA už od července a postupně budou ve vlnách přibývat ještě pár let. Ochutnávku si nicméně můžete dopřát tady a teď!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné