Dámská jízda po italsku

V hlavní roli: Aperol
komerční článek 9. prosince 2022

Aperol - Be Authentic

Ikonický oranžový aperitiv s příjemně hořkosladkou chutí svou zářivostí připomíná prosluněnou Itálii. Je to král míchaných drinků, což mohou potvrdit i influencerky Sandra BourdonKaterina Zalis. Co se stane, když vám v pokoji luxusního hotelu najednou zazvoní barman s vozíkem a namíchá vám drink na přání? Začne ta pravá zábava v uvolněném italském stylu. Alla salute!

Místo činu? Luxusní hotel NH Collection CARLO IV. Výběr drinků? Aperol Spritz, Campari Spritz nebo nealko Crodino drinky. Nálada? Top!

Jak tento lákavě oranžový drink známe nejčastěji? V podobě Aperol Spritz, což je míchaný nápoj, který vznikne společným mixováním Aperolu, prosecca, sody, pomeranče a ledu. Je oblíbený nejen za teplých letních večerů v beach baru nebo na terase s přáteli, ale užijete si ho i v zimě. Není nad to si po super lyžovačce dát après-ski relax ve vyhřáté místnosti s praskajícím krbem se sklenkou Aperol Spritzu v ruce.

Tak tohle nemá chybu! Pokud milujete Aperol Spritz, ale ne vždy se vám chce kvůli tomu otevírat celou láhev prosecca, zkuste jeho praktickou verzi v lahvičce „Ready to Enjoy“. Je v ní namíchaný v dokonalém poměru a stačí ho jen nalít do sklenice plné ledu a přidat plátek pomeranče. Cheers!

Aperol se poprvé světu představil v roce 1919 v Padově. Vytvořili ho bratři Barbierové jako nápoj, který se měl podávat při přátelských setkáních a pomáhat před jídlem rozproudit zábavu a konverzaci. Přesná receptura? Tajná! Ví se jen, že součástí je citrusový olej a vzácné bylinky, které dotvářejí jeho vyváženou chuť.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné