Co zažít v dubnu, aby vás aprílové počasí tolik nestresovalo?

Pozor, spoiler: bude těžké se rozhodnout, čemu věnovat svůj drahocenný čas...
Text: Kristýna Schafferová 3. dubna 2023

Foto: Transatlantic (Netflix, 2023)

Ostré slunce vás ráno nabádá, abyste zahodili kabát a konečně vytáhli ze skříně jarní bundu, na kterou se tak těšíte. A tak to uděláte! Jenže při cestě na oběd se klepete zimou a proklínáte své rozespalé ranní volby, aby vám za pár hodin bylo zase horko. Počasí si v dubnu vždycky dělá, co chce… Tak proč se jím neinspirovat? Máme pro vás hned několik tipů na zážitky, které byste si tenhle měsíc neměli nechat ujít. Jen si pro jistotu do tašky vždycky přibalte svetr navíc.

Užijte si filmovou hudbu

Tento měsíc nás čekají hned dva speciální projekty týkající se filmové hudby. První z nich nese jméno Fantasy a proběhne 29. a 30.4 v pražském Rudolfinu. Uslyšíte melodie z filmů jako Zloba, Fantastická zvířata, Piráti z Karibiku, Hra o trůny, Pán prstenů, První rytíř nebo třeba Letopisy Narnie. V Obecním domě se 14. a 18.4. zase brilantní Český národní symfonický orchestr přehraje tvorbu nejznámějších hudebních filmových a seriálových skladatelů, mezi které patří např. John Williams (Harry Potter a relikvie smrti, Hobit), Christopher Young (Spider-Man 3), nebo třeba Mychael Dann (Adamsova rodina, 500 dní se Summer). 

Nebo vyrazte na klasický koncert

14. a 15.4. navštíví pražský klub Roxy Yzomandias a Nik Tendo, u čehož nesmíte chybět! Pokud vám to ale nevyjde, rezervujte si další data, a to 16. nebo 17.4., kdy se zde představí mladá kapela Only the Poets, jejíž sláva rychle stoupá vzhůru - možná poslední šance spatřit ji v klubovém prostředí.

Nostalgii pak přinese Avril Lavigne, která v rámci svého světového turné zavítá do České republiky 26.4., konkrétně do Sportovní haly v Holešovicích. Lucerna se zase stane zastávkou české kapely J.A.R. (19. a 19.4.)


Nejen pro nadšence do komiksů

Letos nás čeká také slavný Comic-Con, must-have akce všech geeků a obdivovatelů komiksových hrdinů a fantazy žánru. Akce se koná v pražské aréně O2 Universum a čekají nás besedy, workshopy, deskové i počítačové hry či hvězdní hosté - svou účast přislíbil Danny Glower (Saw, Predator) a Brian Cox (X-Men 2, Statečné srdce).

Za popcornem do kina

Pokud bývá popcorn tím hlavním důvodem, proč chodíte do kina (hello, nejste v tom sami), v dubnu budete mít pro filmový zážitek na velkém plátně ještě o důvod navíc. Tento měsíc bude uvedeno hned několik snímků, které stojí za pozornost. Tak například Nicolas Cage jako Drákula v novém počinu Renfield. Nebo Matt Damon jako podnikavý obchodník Sonny Vaccar ze společnosti Nike, který navazuje slibnou spolupráci s Michaelem Jordanem ve filmu Bena Afflecka Air: Zrození legendy. A nesmíme zapomenout ani na sympaťáka Russella Crowea ve filmu Papežův vymítač

Pokud nemáte na hollywoodské trháky náladu, odskočte si do kina Aero, kde můžete shlédnout dokumentární tragikomedii Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové Velké nic, která nám nabízí odpověď na otázku, zda jsme byli opravdu best in covid. 

Když bude stát počasí vážně za nic, zůstaňte doma

A pusťte si některou z pecek, které v dubnu uvedou streamovací platformy. Tak například Netflix představí 27.4. druhou sérii Chlapce s parožím pro všechny milovníky postapokalyptického fantasy žánru. Od 7.4. si můžete pustit žhavou novinku, seriál Transatlantic o novinářce Mary Jayne Gold, která v letech 1940 - 1941 umožnila více než 2000 uprchlíků bezpečný odchod z Francie do USA.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné