Concept stores, který musíš jako máma navštívit

Ať už jsi window shopper, entusiastický nákupčí nebo prostě jen milovník krásných věcí, neboj, mateřstvím tenhle tvůj koníček nekončí.
Text: Vanessa Hájková 29. srpna 2023

Ty nejhezčí, nejmilejší a nejestetičtější místa pro každou mámu, její bambíno a samozřejmě všechny štědré tety out there!

Mateřství občas umí být všechno, jen někdy prostě nevypadá jako Pinterest nástěnka. Proto tady mám menší shrnutí obchůdků a concept storů, které pohladí nejednu estetickou duši a udělají mateřství (alespoň na pohled) rozhodně příjemnější. Já do obchůdků chodím, když nemám na procházce s kočárkem žádný cíl. Je to pak můj jasný záchytný bod, pro který klidně tu Prahu s kočárkem objedu třeba dvakrát. Takže jestli jste/budete maminka, nebo jen hledáte něco hezkého pro kamarádku na baby shower a nevíte si rady, tyhle řádky jsou pro vás!

Shop Up Stories  

Shop Up Stories jsem objevila asi před rokem jako první díky stránce Wildmoon, kde jsem pro sebe i malou pořídila nejednu věcičku. Wildmoon jako takový svůj obchůdek nemá, jejich zboží si ale můžete vyzvednout právě v Shop Up Stories, kochat se přitom krásným sortimentem, co nabízejí, a k tomu všemu si u nich dát kafe. Kromě udržitelného oblečení od značek jako je například právě Wildmoon, slavných Studio Noos tašek, nebo krásných těhotenských lahví BINK (které jsou za mě must-have) si tam můžete vybrat přírodní skincare, a na cestu domů si koupit tyčinku od MG, co má naprosto bezkonkurenční složení a chuť. Doteď tam občas zajdu jen tak... pro to extra příjemné wow, co na mě dýchne vždy, když vejdu.

Salted  

Pokud se budete chtít kochat dál, můžete zabloudit o ulici vedle. Na Italské 8 totiž sídlí poměrně nový skandinávský obchůdek Salted. Tady sice nakoupíte většinou „jen” pro děti, ale vzrušující je to úplně stejně a navíc svůj sortiment rozšiřují už i o mama kousky. Mí favorité jsou oblečení značky MarMar a hračky Konges Sløjd. Tamní personál včetně zakladatelky Terez (@terezainoslo) je navíc ten nejmilejší a vždy si odtamtud, kromě krásnýho plakátu k nákupu, odnesu pocit jak po nejlepším kafi s kámoškou.

Creammy  

Tohle nedávno rebrandované (původním názvem Kouzelné) hračkářství je naprostý skvost. Díky jejich opravdu širokému sortimentu si tam vybere opravdu každý, jak pro sebe, tak svou ratolest. Poboček mají po Praze víc a v Karlíně otevřeli nový, naprosto dokonalý concept store, který pro ně navrhlo architektonické studio Atelier Monday. Krásnější interiér jsem snad neviděla.

Ones

Ones najdete v Praze na Újezdě. Když opomenu, že kousek od toho bydlím a je pro mě snad to největší sebezapření se tam alespoň jednou za týden „nepodívat“ Ones má opravdu nádherné věci, co mají duši. Vyberete si tam od parfémů Oraculum, keramiky od Jinad Studio, přes krásné hračky. S příchodem mateřství pro mě navíc bylo důležité přejít na složením čistší kosmetiku i úklidové prostředky. V Ones tedy najdete třeba i mého favorita, přírodní čistič na ovoce a zeleninu z řady čističů od Holky Úklidovky.

Tak, kam se vydáte?

Vanessa Hájková

@vanessa.hajek

Momentálně full-time mladá máma neustále hledající balanc (ve všem), obecně primárně kreativec hlavou i srdcem, milovnice odlišnosti, lidí, dlouhých konverzací o všem a o ničem, jídla a bachaty, se slabostí pro zpívání popu z roku 2009 kdekoliv a kdykoliv.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné