Lizzo míří k soudu, je obviněna ze sexuálního obtěžování a fat-shamingu

Lizzo žalují tři její bývalé tanečnice, mimo jiné kvůli sexuálnímu obtěžování a nepřátelskému pracovnímu prostředí.
Text: Jan Houška 2. srpna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Popová hvězda Lizzo se bude zpovídat před soudem. Její bývalé tanečnice Arianna Davis, Crystal Williams a Noelle Rodriguez na ni totiž podaly žalobu. Ta zahrnuje obvinění ze sexuálního, náboženského a rasového obtěžování, diskriminace, napadení, falešného uvěznění a zostuzení.

Lizzo se k obviněním, která v případu zazněla, zatím veřejně nevyjádřila. Podle BBC žaloba podaná v úterý v Los Angeles obsahuje obvinění, že tanečnice byly "nuceny snášet sexuálně dehonestující chování" a byly "nuceny k účasti na znepokojivých sexuálních show" v letech 2021-2023.

Zpěvačka - která je známá tím, že oslavuje své tělo a lásku k sobě samé - je spolu s taneční choreografkou Tanishou Scott obviněna také z toho, že Arianna Davis na turné zažívala fat-shaming. Jeden z nejvýraznějších detailů žaloby tvrdí, že tanečnice byly pod nátlakem - ze strachu ze ztráty zaměstnání - nuceny dotýkat se striptérek během živé sexuální show v Amsterdamu. Kromě toho žaloba tvrdí, že Lizzina taneční kapitánka Shirlene Quigley vnucovala ostatním účinkujícím své křesťanské přesvědčení a očerňovala ty, kteří měli předmanželský sex, přičemž také simulovala orální sex, sdílela "oplzlé sexuální fantazie" a diskutovala o panenství jedné z tanečnic.

Lizzo mezitím strávila většinu roku 2023 na turné, které probíhalo v Severní Americe, Evropě, Oceánii a Asii. Přesné datum soudu zatím není známo. V reakci na obvinění navíc Beyoncé vynechala jméno Lizzo v textu remixu Break My Soul na svém turné, a to i přes to že už ji dříve na svém turné vzdala hold.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné