Gwyneth Paltrow vyhrála ostře sledovaný soud, získala odškodnění jeden dolar

Herečka Gwyneth Paltrow zvítězila v mediálně sledovaném soudním procesu s Terrym Sandersonem, optometristou v důchodu, který ji obvinil, že do něj narazila při lyžování v Utahu.
Text: Jan Houška 31. března 2023

Soud si získal velkou pozornost novinářů a sociálních médií, například díky virálním momentům, kdy se Gwyneth u soudu schovávala za desky a nabízela lidem v soudní síni cukrovinky. Celý proces začal 21. března 2023, kdy Terry Sanderson podal na Paltrowovou žalobu, v níž tvrdil, že do něj v roce 2016 narazila při lyžování ve středisku Deer Valley.

Po incidentu měl údajně Sanderson zlomená čtyři žebra a otřes mozku. V průběhu soudního procesu obě strany předkládaly své verze událostí, přičemž Paltrow popírala jakékoli pochybení a Sanderson trval na tom, že jezdila bezohledně a neovládala se.

Ve čtvrtek soud skončil a soudce Kent Holmberg rozhodl ve prospěch Paltrow. Soudce prohlásil, že Sanderson neprokázal, že Gwyneth jela na lyžích bezohledně nebo neovladatelně, a že nepovažuje Sandersonovu výpověď za věrohodnou.

Rozsudek znamená, že herečka nebude muset zaplatit odškodné Sandersonovi, který požadoval 3,1 milionu dolarů. Naopak Gwyneth dostane odškodnění, i když teda pouze ve výši jednoho dolaru. (halíře dělají talíře, že)

Soudem se po celou dobu navíc bavil celý internet, a to především kvůli Gwyneth výpovědím, které byly mnohdy velmi bizarní a vtipné. "No, přišla jsem o půl dne lyžování," řekla během prvního dne své výpovědi 24. března. Před soudem také řekla, že ji Sanderson vjel do "zas*aných zad".

Soudní proces také vyvolal debaty o bezpečnosti lyžování a výsadách celebrit, přičemž někteří Paltrow kritizují za to, že údajně využila své slávy a bohatství k ovlivnění výsledku procesu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné