Co víme o životě Emmy Drobné kromě toho, že vyhrála SuperStar?

Zpěvačka, vítězka nejznámější pěvecké soutěže u nás, nomádka...
Text: Kristýna Schafferová 19. září 2023

Foto: Benedikt Renč

Když před osmi lety vyhrála Česko Slovenskou SuperStar, plakala. Ne štěstím, ale ze strachu. Co když se jí nepodaří navázat a po velkém úspěchu přijde velký pád? Brzy nato ovšem představila debutové album Emma Drobná a ještě upevnila svou pozici na výsluní účinkováním v pořadu Tvoja tvár znie povedome. V roce 2017 vydala album You Should Know, o tři roky později Better Like This. Dnes se devětadvacetiletá zpěvačka řadí mezi špičku. V říjnovém Cosmopolitanu si s námi popovídala o tom, jak se jí po soutěži podařilo uchovat kouzlo okamžiku, čeho dalšího by ráda dosáhla coby zpěvačka, ale také o důležitosti péče o duševní zdraví. Právě to je totiž tématem, kterému se chce na základě vlastní pozitivní zkušenosti s terapií více věnovat na svém Instagramu, kde ji sleduje 195 tisíc lidí.

Dětství & dospívání

Emma se narodila v Novom Meste nad Váhom, kde vyrůstala se svou sestrou, maminkou a babičkou až do svých 17 let. Pak ji zlákala zkušenost v Dánsku, kam se na rok odstěhovala a kde vystudovala střední školu s oborem design. Její kroky pak do Česka nemířily, místo toho se vydala do Londýna, kde dva roky pracovala jako barmanka nebo v kuchyni. A podle jejích slov šlo o období, na které ráda vzpomíná. 

Kariéra

První významější setkání s hudebním průmyslem zažila Emma ještě v Londýně, kde si zahrála ve videoklipu k písni Hlavolam skupiny Chinaski. Po návratu z cest zpátky domů pak zkusila štěstí ve čtvrté sérii show Česko Slovenská SuperStar (2015), kterou vyhrála. Nechtěla se ale stát tou Emmou ze SuperStar, a tak s vydáním debutového alba chvíli počkala. V roce 2017 vydala album You Should Know, o tři roky později Better Like This.

Láska

V průběhu SuperStar začala Emma randit s dalším účastníkem show, o tři roky mladším Štěpánem Urbanem, který se umístil na druhém místě. Vztah dlouho tajili a chodili spolu asi 4 roky. Další její velkou láskou je bývalý fotbalista Filip Šeba. Své soukromí si ale po nepříjemných zkušenostech s vydíráním v online prostoru důsledně střeží. V jednu chvíli si oba raději smazali své účty na Instagramu a stáhli se do ústranní. 

Zdraví & psychika

Během pandemie trpěla Emma silnými úzkostmi, které někdy trvaly i týdny. Vyhledala proto pomoc terapeutky, ke které stále dochází, a jak sama říká: "Neumím ani vyjádřit, jak vděčná jsem, že mám možnost chodit na terapii. Změnila mi život k lepšímu. A i když úzkosti občas beztak přijdou, už vím, jak s nimi pracovat." Na základě této vlastní zkušenosti chce šířit osvětu o nutnosti pečovat o duševní zdraví stejně, jako pečujeme o svou fyzickou stránku. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné