9 beauty tipů & triků Vivien Nagy z Organické Apotéky, které zachrání i vaši pleť

Co dělat, když nemáte možnost se pořádně vyspat (do krásy), i o jakou část těla zapomínáme pečovat, ale myslet bychom na ni určitě měli? Na to a mnohem víc jsme se zeptali beauty guru, jednatelky a kreativní ředitelky české přírodní kosmetiky Organická Apotéka Vivien Nagy.
komerční článek 27. dubna 2023

Foto: ANASTASSIYA VOROBYEVA

Vivien Nagy před nedávnem převzala vedení přírodní české kosmetické značky Organická Apotéka, kterou založila její maminka Zuzana Krejčí. A protože se od dětství pohybuje ve světě krásy, přírodních aktivních ingrediencí, ale i marketingu, moc dobře ví, co pleti skutečně prospívá a co je jen klam. Důkaz? Jen se podívejte na její pleť. Zeptali jsme se, jaké triky jí pomáhají každý den, na které produkty nedá dopustit i jaké složky ji v kosmetice baví nejvíc. 

1. Když mám málo spánku, co mi ráno zaručeně zachrání pleť?  

3 minutová Ranní maska. Pleť okamžitě rozjasní, zhydratuje a dokonale vyčistí póry tím, že na sebe naváže všechny nečistoty, které pokožka přes noc během samočistícího procesu vylučuje. Je to nejprodávanější produkt Apotéky a první svého druhu. Ráno je nejlepší čas na použití masky, pleť je díky ní krásnější celý den a i make-up vypadá výrazně hladší.

2. Nejlepší beauty rada, jakou jsem kdy dostala?  

Nejdůležitější částí péče o pleť je její odlíčení a čištění, což není jedna a ta samá věc. Nejprve je potřeba pleť odlíčit, a pak ještě vyčistit. Pokud není pokožka každý večer dokonale čistá, nemůže kosmetika správně fungovat a pronikat do pokožky a nejen, že se na ní pak tvoří pupínky, ale navíc i rychleji stárne.

3. V kabelce mi z dekorativní kosmetiky nikdy nechybí…  

Balzám na rty. Ty jsou totiž jednou z nejrychleji stárnoucích částí těla, a nedokážou se samy přirozeně hydratovat. (Dekorativní kosmetiku s sebou nenosím, mám ráda mini kabelky, kam se mi vejde jen tužka na rty, maximálně rtěnka.)

4. Co mi nejvíc pomáhá na akné a pupínky?  

CBD pleťový krém. Je to můj nejoblíbenější produkt. Jeho účinky vyhovují především pleti, kterou trápí nedokonalosti, a navíc působí proti předčasnému stárnutí díky schopnosti urychlit buněčnou regeneraci. Je vhodný i pro mou citlivou pleť. Konopí v krému je nejvyšší kvality, pochází ze Švýcarských alp a je zalévané vodou z alpských potůčků.

5. Hodně cestuji, což dává pleti zabrat. Na palubu letadla si proto s sebou vždycky beru…  

Prostředí v letadle je extrémně nečisté a suché, ale mám svůj záchranný tip: před letem na pleť nanesu Havlíkův přírodní zázrak. Obsahuje včelí vosk, který na pokožce vytvoří ochranný štít a uzamkne v ní všechny živiny i vlhkost. Navíc je to humektant, což znamená, že z pokožky nepustí vláhu a umí ji do ní i přitáhnout z ovzduší. Když cítím, že to chce ještě "něco navíc", přestříkám obličej Bylinnou hydratační vodou. 

6. Kdybych měla jmenovat tři beauty produkty, které bych si s sebou vzala na pustý ostrov, byly by to…

SPF krém (UV ochrana je klíčová), Havlíkův přírodní zázrak (používala bych ho na celé tělo, pleť i vlasy) a Bylinnou pleťovou vodu (protože osvěží a hydratuje i v tom největším horku).

7. Z přírodních ingrediencí mám nejraději…  

Miluji včelí produkty, které lidstvo používá v péči o svou krásu už od nepaměti. Nejvzácnější je mateří kašička, jež má schopnost okamžité buněčné regenerace. Neznám dokonalejší výživu pro pokožku. Včelí královna, která se živí exkluzivně mateří kašičkou žije až 5 let zatímco běžná včelka pouze 3 týdny. Včelí produkty se navíc liší složením a kvalitou dle místa, kde včelky žijí. Například včelí vosk se skládá z přibližně 100 látek a nikdy není stejný. Pro nejvyšší kvalitu používáme v Apotéce organické včelí produkty od včelek z Lichtenštejnských lesů.

8. Mám náročné vlasy a usmířím si je jedině…  

Když jim dopřeji Vlasové sérum s kyselinou hyaluronovou. Narozdíl od olejů prameny opravdu hydratuje, a tím zastavuje jejich lámání a třepení způsobené vysušením. Oleje mé vlasy zatěžují a ubírají jim objem, proto již dlouho používám výhradně organické produkty bez silikonů, chemických tenzidů a parabenů: ty totiž vlasy pouze obalují a způsobují jejich lámání a vypadávání.

9. O jakou část těla bychom všichni měli pečovat, ale zapomínáme na ni?

O intimní partie. Zatím je péče o tuto část těla tabu, což je škoda, protože mají extrémně tenkou a citlivou pokožku a stárnou stejně rychle jako oční okolí. Představte si, že oční okolí pouze umyjete vodou a nikdy nepoužije žádný hydratační produkt; pokožka bude stárnout ještě rychleji. Hydratace a výživa jsou základ. Používám Intimní sérum Venuše, které navíc působí jako afrodiziakum a podporuje i produkci feromonů. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, aktivní látky pro zpevnění pokožky a květinové oleje z vanilky, lotosu či růže damašské, které mají zmíněné afrodiziakální účinky.

Beauty pomocníci na doma, do práce i na cesty:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné