Mayský horoskop: Nastává období Pazourku, na co vsadit a co ze života vyškrtnout?

Konečně dokážete vyřešit všechny náročné úkoly, co vás už dlouho tíží!
Text: Robert Policar 28. října 2022

Foto: Getty images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Pazourku (1-Etz´nab), které bude trvat až do 9.11. A vyzývá nás, abychom se všem strachům postavili čelem.

Začíná období, ve kterém se můžete pustit do řešení nejobtížnějších úkolů. Pazourek vám dá nejen dostatečně hluboký vhled do vaší životní situace, ale i sílu postavit se všem obavám a strachům, které vás dřív paralyzovaly. Zaměřte se na své zdraví, blízké vztahy a pracovní podmínky.

Etz´nab (Pazourek) patří k severním znamením, které jsou charakteristické nejen svou pragmatičností, ale i potřebou duchovního rozvoje. V následujících dvou týdnech se zamyslete nad tím, jak být ještě lepší. Zdokonalujte se ve všem, na čem vám opravdu záleží a nikomu nic nedokazujte. Připomeňte si, co se vám v životě povedlo, a i nadále na sobě pracujte. Teď je ta nejlepší chvíle osvojit si nové návyky, které postupně vytěsní ty nezdravé. Stačí se vrhnout do práce a čas od času si i odpočinout, abyste své snahy nevzdaly předčasně.

Tělo & hmotné záležitosti

Teď je ideální chvíle začít víc cvičit a změnit své stravovací návyky (sbohem, čokoládo v deset večer!). Ale nebojte, bude to snazší, než se zdá, ocitáme se totiž v čase vlády vodního znamení Štíra, které nás v našich snahách rádo podpoří. Co se týká financí, snažte se omezit všechny zbytečné výdaje a popřemýšlejte, jak efektivně zvýšit příjmy. Zkuste si tok peněz nějakou dobu zapisovat a před spaním si zrekapitulujte všechnu denní aktivitu, kterou jste ten den vykonali.

Mysl

Zaměřte se na zlepšování pracovních dovedností, za půl roku jako když najdete. Naučte se další jazyk, novou dovednost na počítači nebo cokoliv, co vám usnadní práci. Pokud máte s kolegy nebo nadřízenými nevyřčený spor, něco s tím udělejte – ale upřímně a citlivě. Pokud víte, že se něco dá dělat efektivněji, nebojte se to patřičným lidem říct. Dejte jim však čas, ať vše v klidu promyslí a zbytečně na ně netlačte. Nečekejte na to, až se některé problémy vyřeší samy, převezměte iniciativu, ať to můžete co nejdřív smést ze stolu. Mějte odvahu si stát za svým i přes prvotní nepochopení.

Vztahy, milostné i přátelské

Vneste do nejbližších vztahů své největší kvality, přestože se vám může zdát, že se ostatní příliš nesnaží. Chovejte se ke svému partnerovi tak, jak byste sami chtěli, aby se on choval k vám. Pazourek je tady pro vás, aby vám pomohl i s obtížnějšími úkoly. Pokud ve vztahu nejste dlouhodobě spokojení, právě teď budete mít sílu to změnit, nebo rovnou ukončit. Kupte si dobrou knihu o vztazích a aplikujte toto nové poznání v praxi. Dávejte si také pozor na to, abyste svou práci neupřednostňovali před rodinou.

Duch

Máte už dlouho pocit, že existuje něco „víc“? V období Pazourku vaše potřeba spojit se s něčím, co vás přesahuje, ještě zesílí. A je jedno, jestli „to“ nazýváte Bohem, zdrojem nebo vyšší silou. Naučte se meditovat a pokud vás baví tvořit, vrhněte se na koláž, ve které znázorníte své nejhlubší touhy, cíle a záměry. Zkuste si také do deníku zapisovat své sny. Jejich moudrost je nezměrná a když k nim přistoupíte s úctou, mohou vám pomoci změnit váš život k lepšímu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné