Mayský horoskop: Nastává období Větru. Co nám přinese?

Další etapa 13 dnů je tady, a půjde během ní především o komunikaci: udělejte si pořádek na sociálních sítích, naslouchejte ostatním a obklopte se těmi, kteří vám rozumí i beze slov.
Text: Robert Policar 9. února 2023

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Větru (1-Ik), které bude trvat až do 21.2. A vyzývá nás, abychom naslouchali ostatním a obklopili se těmi, který nám rozumí i beze slov. 

Během období větru se do popředí dostává komunikace ve všech podobách - tváří v tvář, na sociálních sítích i v našem nitru. Nezapomeňte ale, že někdy je potřeba, aby vše utichlo, protože jen tak se můžete soustředit na to podstatné. 

Ik patří k severním znamením, které jsou známy svým pragmatickým postojem k životu, tak svou přirozenou duchovností. Znamení Větru přeje všem druhům komunikace, a jelikož se rovněž ocitáme v čase Vodnáře, zaměřte se na své sociální sítě a udělejte si pořádek ve svých kontaktech. Buďte otevření novým vědeckým poznatkům a neustále se něčemu novému učte. Máte velkou příležitost se osvobodit od starých negativních myšlenkových vzorců. Buďte otevření spolupráci, protože ve více lidech se toho více zvládne.

Tělo & hmotné záležitosti

uvědomte si, jak smýšlíte o svém fyzickém těle. Připadáte si krásní? Jste vděční za své zdraví? Tělo je zázračným mechanismem, který vás bude provázet celý váš život. Zlepšete váš vzájemný vztah tím, že ho budete vyživovat zdravým jídlem a nápoji. Pravidelně cvičte a poděkujte svým vnitřním orgánům, za jejich neustálou činnost. Často se dívejte do zrcadla a zaměřte se na to, co se vám na vás líbí. Buďte k sobě milí a nekritizujte se. Co se týká financí, naučte se v tomto ohledu něco nového. Hojnost si zasloužíte ve všech oblastehc.

Rovina mysli

se zaměřte na způsob, jak se světem i sami se sebou komunikujete. Se svými kolegy mluvte jasně a upřímně, abyste se mohli soustředit na to, co je doopravdy důležité. Vyhýbejte se klepům a vytvářením domněnek, které vám jen kradou energii. Přestaňte o sobě mluvit „zlo“ a více pracujte s pozitivními prohlášeními a afirmacemi. Když změníte své myšlení, začnete postupně měnit celý svůj život. Ve své práci využívejte moderní technologie, které vám při správném užívání mohou ušetřit mnoho energie. Občas se odpojte od všech komunikačních kanálů a věnujte se tiché meditaci.

Vztahy: milostné i přátelské

Co se týká vztahů, nastal čas se zaměřit na zlepšení vaší komunikace s vaším stávajícím partnerem a vašimi nejbližšími. Naučte se otevřeně a upřímně mluvit o svých citových potřebách, aniž byste ihned vyžadovali jejich uspokojení. Dejte druhým čas na to, aby vše dokázali zpracovat. To samé platí v případě, kdy víte, že jste někomu slovem ublížili. Naučte se druhým omluvit bez výmluv a neustále si buďte vědomi toho, že druhá strana nemusí vaši omluvu přijmout. Dejte druhým dostatečně velký prostor, aby mohlo dojít k pravému uvolnění. Překvapte svého miláčka něčím, co ho překvapí (příjemně, samozřejmě).

Rovina ducha

Investujte nějakou finanční částku do vašeho duchovního nebo osobnostního rozvoje. Přihlaste se na kurz, o kterém víte, že povznese vaši duši. Zvláštní význam bude hrát společnost lidí, se kterými se v tomto ohledu potkáte. Můžete navázat nové vztahy, které budou založeny na hlubších duchovních hodnotách, což může započít zcela novou éru vašeho života. Lidé, se kterými se potkáváme nejčastěji, mají na nás větší vliv, než si jsme schopni uvědomit. Díky různým seminářům a kurzům se tak můžete nejen přiblížit svému vyššímu určení, ale i potkat mnoho spřízněných duší.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné