Dnes v noci nastane Vlčí úplněk. A bude nabitý emocemi!

Raději neřešte nic důležitého, mohlo by to vést k nedorozumění...
Text: Kristýna Schafferová 6. ledna 2023

Foto: Getty Images

Necítíte se poslední dobou ve své kůži? To už na vás nejspíš doléhá první úplněk tohoto roku, který nastane dnes v noci – a to sedm minut po půlnoci. Úplněk v Raku pocítíme obzvlášť silně. Kvůli retrográdnímu pohybu Merkuru a Uranu budou všechny emoce sílit, komunikace váznout a problémy ve vztazích dosáhnou vrcholu. Co dalšího ještě přinese?

Lednovému úplňku se také přezdívá Vlčí měsíc, to proto, že hladoví vlci při hledání potravy kroužili kolem indiánských vesnic, což obyvatelé poznali podle hlasitého vytí. Říká se mu ale také Cold Moon, Severe Moon nebo Hard Moon. Ať už si ho nazvete, jak chcete, pravdou je, že v něm velkou roli hrají city, které jsou pro Raka zásadní. A aby toho nebylo málo, do hry vstoupí Merkur s Uranem, obě planety v retrográdní fázi.

Pozor na vyřizování účtů

Merkur, trochu záludná planeta komunikace, nás vyzývá k otevřenému řešení záležitostí. Protože ale bude během tohoto úplňku v retrográdní fázi, mohou zůstat důležité detaily zamlžené, což povede k nepochopení a omylům. Pokud jste měli dnes v plánu řešit problémy v práci, nebo si s partnerem konečně vyříkat všechny bolístky, raději s tím ještě chvilku počkejte. 

Retrográdní Uran navíc vykreslí ostatní takové, jací opravdu jsou. Shodí se všechny masky a vy budete možná nepříjemně překvapeni, protože to, co jste si o nich mysleli, se ukáže být trochu jinak. 

V době retrográdní fáze Merkuru se vyhněte:

  • Hledání práce a podepisování smluv
  • Pomlouvání
  • Situacím, které mohou vést k nedorozumění (vyřizování záležitostí face to face nechte raději na jindy)
  • Nepouštějte se do ničeho nového
  • Nespoléhejte se na technologie

Pokud máte tajemství, teď možná vyplave na povrch

Pokud máte ve skříni nějakého kostlivce, snažte se mít nadhled. Tento úplněk totiž vyplavou na povrch stará tajemství a nejhlubší emoce. Dávejte si pozor na to, co říkáte a snažte se vyhýbat konfliktům. Nejlepší způsob, jak se svízelným situacím postavit? Zasmějte se jim, je dost pravděpodobné, že jim tak ostatní nebudou věnovat pozornost.

Co dnes dělat?

Nejlepším způsobem, jak Vlčí úplněk využít na maximum, je emocím se do jisté míry poddat. Pobrečte si, vzpomínejte, zavolejte přátelům a rodině. Obklopte se těmi, které máte rádi. Nebo si naopak najděte tiché místo a věnujte se relaxačním činnostem (horká vana plná bublinek? Super nápad!)

Jaký bude mít Wolf Moon vliv na vaše zodiac sign?

Beran – pusťte se do úklidu nebo rekonstrukce. Můžete u toho poslouchat podcast nebo audioknihu. Hello, lepší zítřejší já!

Býk – nebojte se vyjádřit to, co skutečně cítíte. Když uděláte první krok, budou k vám ostatní vstřícnější.

Blíženci – zbavte se negativních emocí. Zavolejte těm, se kterými se cítíte dobře a kteří vás podporují, ať se děje, co se děje.

Rak – během lednového úplňku můžete cítit závan minulosti, obnovte proto kontakty s těmi, se kterými se vaše cesta rozešla.

Lev – místo toho být středem pozornosti se zaměřte na to být pozorní.

Panna – vaše vnitřní já se vyvíjí, což k vám může přitahovat jiné lidi, než na jaké jste zvyklí. A to je v pořádku.

Váhy – procházíte existenční krizí, ale netrapte se. Když se jedny dveře zavřou, jiné se otevřou dokořán. Nové příležitosti jsou na dosah.

Štír – čeká vás změna. Přizpůsobíte se jí rychle, jen bude potřeba trošku vybočit ze zajetých kolejí a změnit svůj přístup k věci.

Střelec – zamyslete se nad financemi i způsoby, jak je rozmnožit.

Kozoroh – buďte laskaví k těm, které máte rádi a vlídní ke všem ostatním.

Vodnář – dopřeje si relax. Začněte horkou lázní a skončete s ovladačem nebo knížkou v ruce.

Ryby - pusťte si dobrý film, nebo se začtěte do knížky, kterou už dlouho odkládáte. Dnes potřebujete své emoce procítit. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné