Tohle jsou trendy v oblékání pro nadcházející léto, teda alespoň podle Coachelly

Jasně, to že někdo vyrazil na festival do kalifornské pouště v průsvitných šatech nutně neznamená, že se tak musíme prohánět po českých luzích a hájích. Trocha inspirace ale nikdy není na škodu...
Text: Jan Houška 22. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Coachella je v plném proudu, a to i přes to, že Frank Ocean zrušil svůj druhý koncert. (Může nám někdo vysvětlit, co se s tím chlapíkem děje?). Každopádně je třeba si přiznat, že návštěvníci festivalu jdou z velké části předvést také svoje outfity. To, že se Coachella koná v rožhavené poušti nám ale dává jednu skvělou příležitost, a to odhatnout, co za trendy v oblékání bude panovat v nadcházejícím létě. So, here we go! 

Cowboy Boots

Trend cowboy boots jsme mohli zaznamenat už v minulém roce. Tentokrát se ale posunul zas o něco dál a v barvách se meze nekladou. Nazujte si kovbojské boty v metalické barvě a doplňte ho o barevnější oblečení a doplňky než kdykoli předtím.

Cottagecore

Chcete probudit svou feminní stránku? Tak od toho tu je cottagecore. Styl zahrnuje prvky, jako jsou volné, splývavé šaty s vintage nebo květinovými potisky, volánové halenky a pletené oblečení. Často zahrnuje také doplňky, jako jsou klobouky a rustikální šperky z přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen. Celková estetika je uvolněná, ženská a skromná, s důrazem na pohodlí a jednoduchost.

Knitted

Mezi další trend, který zažívá v posledních měsících velký boom můžeme rozhodně zařadit háčkováné kousky. Topy, sukně nebo třeba jenom podprsenky, háčkované věci zkrátka letí a dokáží neskutečně oživit šatník. Čím barevnější, tím lepší! 

Jednoduchá bílá tílka

Neexistuje snad žádný jiný kousek oblečení, který by šel sladit snad s čímkoliv. Bílý tílko vás v létě zachrání, ať už si ho vezmete k džínové sukni nebo k low-waisted kalhotům.

Průhledné vršky

Mohli jsme je vidět na letos jak na červeném koberci, tak i na Coachelle. Průhledné šaty, topy a všemožné přehozy se objevují čím dál tím více. Takové módní kousky navíc spojí příjemné s užitečním, takže nejenom, že budete vypadat skvěle, navíc vám ani nebude horko! 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné