Proč je len letní must have? 15 nejlepších lněných kousků

Máme pro vás odpovědi! A taky seznam lněných kousků, které si zamilujete! LEN! LEN! LEN! Materiál, který je ontrend víc, než kdy dřív!
Text: Kateřina Vášová 2. srpna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Znáte to, vlny horka udeřily a před vysokými teplotami se člověk může schovat jedině do podzemí nebo do vysoce klimatizovaného nákupního střediska. Všechno oblečení se na vás lepí, v tramvaji je vám na omdlení a jediné, co si přejete, je ležet u vody a existovat. Ranní rozhodování se, co na sebe, se spíše než módní přehlídkou, stává pokusem o přežití. Místo hot girl summer prožíváte spíše grilovací sezónu.  

Představa léta stráveného na bílých písečných plážích nebo na francouzské riviéře, kde jste oblečené jako Sofie Richie, se pomalu vytrácí. Jak tedy vyhrát boj s horkem a být u toho stylová?!

Fashion girlies vědí že, základem každého letního šatníku je len. Len je přírodní prodyšný materiál, který vás sice nezbaví šíleného vedra, ale alespoň zpříjemní ty horké dny, které nás (doufejme) v následujících týdnech ještě čekají. Není divu, že si ho zamilovaly i Angelina Jolie a Victoria Beckham. (A ještě k tomu je sustainable!)   

Ačkoliv se může zdát, že jsou lněné outfity jednoduché a spíše, než žhavé letní siluety vám přijdou staromódní (což nemusí být zrovna na škodu s nástupem tichého luxusu), klíčem k úspěchu je styling a proporce. Pár doplňků a sluneční brýle a jste připraveni čelit žhavé apokalypse! (nezapomeňte na SPF!)  

Připravili jsme si pro vás ty nejlepší lněné kousky, ve kterých se budete cítit nejen jako řecká bohyně, ale ve kterých si s tropickými vedry poradíte raz, dva!

Kateřina Vášová

@katerinavasova

Fotografka, která je posedlá módou a uměním, zatímco se snaží nezabít svoje pokojové rostliny.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné