Konec černé a neutrálním odstínům. Roku 2023 vládne Viva Magenta!

Najde si cestu i do vaší šatní skříně?
Text: Linda Svobodová 5. února 2023

Foto: Getty Images

I přesto, že se předvánoční nákupní horečka překlenula stejně rychle jako samotné Vánoce, nákupní centra i tak nadále praskají ve švech. Jak už tomu totiž bývá, nastaly výprodeje a započalo naskladňování jarní kolekce. Pokud bychom se měli bavit o výhodách či nevýhodách nakupování během období slev, zajisté by to vystačilo na samostatný článek. V první řadě je však potřeba zaměřit se na zcela jiné nakupovací desatero, a to střih, materiál nebo barvu!

V roce 2020 ve společnosti dominovala podle Pantone klasická modrá, v roce 2021 jí naopak vystřídala kanárkově žlutá. Loňský rok od výrazných barev opět upustil a Pantone barvou roku 2022 zvolilo decentní a jemnou levandulovou. Jaké odstíny budou vládnout roku 2023?

„Viva Magenta je neotřelý a inovativní odstín. Je odvážný, optimistický a radostný. A přesně takový by měl být tento rok.“

Rozhodně ji nehledejte v základním barevném spektru, jelikož na to je příliš extravagantní. I přesto, že se nejedná o zcela nový odstín, je inovativní a neotřelý. Tak by se dala popsal odvážná a jedinečná Viva Magenta. Ano, zní to jako slovo z jiné dimenze, a to byl pravděpodobně také záměr. Společnost, která se již 25 let zabývá sladěním barev, si klade za úkol vybrat odstín, který na základě své rozsáhlé analýzy prominentních tónů, zachycuje ducha daného roku a přenese ho do barvy.

Letošní rok tak doslova ovládne Viva Magenta - odstín karmínově červené. “Je odvážná, nebojácná a reflektuje optimismus a radost, a to všichni velmi potřebujeme,” říká výkonná ředitelka Institutu barev Pantone Leatrice Eiseman. Kombinování se samozřejmě meze nekladou a můžete ji zakomponovat jak do vašeho outfitu v podobě saka nebo kostýmku, či pouze zvolit doplněk.

Barva hvězd  

Ne nadarmo se říká, že filmové či hudební hvězdy udávají styl. Ovšem i crème de la crème Hollywoodu musí někde hledat inspiraci a řídit se současnými trendy. Purpurové tóny se tak objevily v šatníku hned několika celebrit, které karmínově červenou vynesly do společnosti.

Zpěvačka a herečka Zendaya si na Critics Choice Awards vybrala nadčasový top s metalickými odlesky a k němu sukni ve stejném odstínu. Stejnou barvu se rozhodla vynést do společnosti také princezna z Walesu a manželka prince Williama Kate Middleton, která zvolila naopak kostýmek. V neposlední řadě si úchvatnou kombinaci za pomocí vrstevní vybral i automobilový závodník Lewis Hamilton. Komu to sluší nejvíce?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné