Decoder: Lucie Šíma a její boho-rock

Fashion guru Cosma Lucie Kratochvílová vybírá každý měsíc osobnost, která mění svět módy.
Text: Lucie Kratochvílová 19. června 2023

Foto: IG (@luciesima)

Poprvé jsem ji spatřila na vinohradském dětském hřišti. Krásku v kovbojských botách, vestě s třásněmi a s kaskádou navrstvených šperků Alighieri přece jen tak v Praze nepotkáte. Sbírala jsem odvahu zeptat se té sakra cool cizinky, odkud že to sem přiletěla (tajně tipujíc Kalifornii), ale byla to ona, kdo dokonalou češtinou oslovil mě.

Lucie Šíma mě od té doby nepřestává inspirovat, kdykoli ji se synem Nikem potkám v ulicích okolo Jiřáku anebo stalkuju její nostalgicky laděný Instagram plný osobitých outfitů, jejichž společným jmenovatelem je bohémsky rockový šmrnc, cit pro každičký detail a hlavně vlastní, trendům nepoplatný módní hlas.

Lucie je svému stylu věrná roky. Pro letošní léto je ale právě indie rock nostalgie znovunastoleným trendem. Jak si s ním pohrát ve vlastních outfitech?

Lucie Kratochvílová

@luciekratochvilova_

Majitelka obchodu Lula Vintage Prague., v němž seženete dostupné i prémiové módní kousky, maminka Jonáše a Tobyho, vášnivá cestovatelka, co miluje Kalifornii, a hledačka pokladů, která kromě vintage kabelek sbírá i designový nábytek.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné