Back to me: Které módní volby vás letos budou bavit?

Krátký seznam fashion kousků, které letos na podzim ve skříni oceníte.
Text: Redakce 14. září 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Jedno léto dokáže změnit všechno, dokáže nás proměnit, dodat nový náboj, esenci a odkrýt části nás, o kterých jsme doposud ani netušili. Začátek podzimu, nového školního roku, návrat z dovolené a podobně, jsou vždy vzrušující události. Loučíme se s lehkými letními outfity, upocenou tváří, rozvolněným letním režimem a vyhlížíme návraty k sobě samým v novém světle. Nové self-care rutiny a s nimi především nový šatník, ve kterém se naše nové já bude cítit samo sebou. Kdo by zapomněl na snad každoroční zábavu z vytváření nových outfitů, které ukazují, jak moc jsme se za léto změnili a vyrostli?

Ve vybírání nových back to school či back to work outfitů je magie, kterou nikdo neodepře. Je to kouzlo autenticity, osobitého stylu, pohodlí a praktičnosti v jednom.

Pro inspiraci pro vás máme pár tipů na letošní trendy, které si nenechte ujít:

Pohodlné, ale stylové boty

Dlouhé školní či pracovní dny si žádají především pohodlí. Navíc - z žabek a balerín nemůžte na první dobrou vklouznout do náročných polobotek, které vás škrtí, nebo lodiček na podpatku. Letos budou opět v kurzu hned dvě značky, New Balance a její populární tenisky, které dodají outfitu sportovní nádech, a Vans se svou moderní interpretačí klasického modelu Vans Old Skool z 90. let s puffy jazykem a ikonickým 3D side stripem - Vans Knu Skool Tato. 

Oversized polo trička

Pamatujete, jak si ve filmu Mean Girls Lindsay Lohan půjčila od kamarádky extra velké polo tričko, protože neměla nic růžového? Jakoby to růžové tričko zrálo pro tuto chvíli, protože přesměrování na oversized bude letos v módě. Jen počkejte, za chvíli zahltí obchody trička, která jsou spíš jako šaty, a jež se skvěle hodí k legínům a botám na nízkém podpatku, nebo teniskám. 

Červená barva

Snad každou sezónu přijde barva, která způsobí senzaci. Tentokrát lze s jistotou říct, že pro letošní podzim a zimu bude velkým hitem červená. Zatímco někteří návrháři přidali rychlý záblesk ohnivého odstínu do svých modelů, jiní, jako například Sandy Liang, PatBo, Silvia Tcherrasi a Alejandro Alonso Rojas, oblékli své modely do červené barvy. Na rozdíl od obvykle tlumených zemitých tónů, které byste na podzim očekávali, je rudá odvážná a zábavně nečekaná.

Průsvitné a síťové kousky

Narazíte na ně v halenkách, na blůzách a mnohem více. Buďte připraveni: Tento trend může být vhodnější pro vaše přechodné podzimní a jarní outfity než pro ty zimní.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné