Take your power back! Jak se zachovat po rozchodu?

Redaktorka Cosma Silvia Haupt Kozoňová má pro vás jednu účinnou radu: osvojte si pravidlo "no contact"...
Text: Silvia Haupt Kozoňová 14. dubna 2023

Foto: Getty Images

Jsem člověk, který nikdy nečte návody. Dokonce ani při vaření… Spoléhám se na to, že to za mě do zdárného konce dotáhne můj šestý smysl. Spoiler alert: Někdy nepomůžou ani afirmace. Věta „just youtube it“ mi mohla zachránit nejeden večer i večeři. A dokonce i vztah. Návody na každodenní fungování si sice jen tak lehce nevygooglíte, návod na to, jak získat svého ex zpátky, ale překvapivě ano. A sedí to. Jak to vím? Roky praxe. Berme to tak, že jsem ze sebe udělala pokusného králíka. Děkovačky přijímám až po přečtení celého článku.

Co se týče milostných návratů, na to jsem expert. Po každém rozchodu se všichni moji ex vrátili (jeden se sice přestěhoval do Japonska, ale to beru jako výjimku potvrzující pravidlo). A to zázračné porozchodové pravidlo zní: No contact.

Jednoduše rozchod přijměte, seberte veškerou svou sílu a přestaňte se s ním bavit. (I kdyby to měla být jenom součást vašeho plánu, jak ho získat zpět.) Žádná přání k Vánocům ani k narozeninám, žádné smut né posty na Instagramu, žádné krvácení před vaším katem. Seberte poslední špetku důstojnosti a vydejte se do neznáma. A proč? Čím dřív to po rozchodu uděláte, tím za a) lépe pro vás a za b) lépe pro vás! Především, pokud svého bývalého chcete ještě někdy vidět usínat.

No contact rule je souhrn pravidel, která musíte dodržovat hlavně vy – žádné telefonáty, žádné zprávy, žádné schůzky. Protože po odloučení nejste nejlepší verzí sama sebe. Alespoň já bych se se svým bolavým srdíčkem raději na pár týdnů izolovala… „No contact“ zároveň vzbuzuje pozornost. Chvíli po rozchodu bude váš ex jenom rád, že se mu neozýváte (nikdo se nechce cítit guilty, že zranil něčí city). Po pár týdnech mu ale bude vaše přítomnost scházet a začne si pokládat otázky typu: „Co asi dělá?“ Zároveň váš bývalý partner (a jeho ego) tak nějak očekával, že ho budete sklíčeně bombardovat dotazy, jestli má váš vztah ještě nějakou šanci. Za měsíc až dva bez kontaktu si přesně tuhle otázku položí on sám. Jenže vy nebudete poblíž. A přesně tehdy se ozve on. Sám od sebe.

Z mých osobních zkušeností, jež potvrzují i videa na YouTube od Coach Lee (ano, vím, jak sofistikovaně tento account zní), čím dřív „no contact rule“ aplikujete, tím lépe pro vás. Bude to bolet? Zaručeně! Ale bolelo by to i tak. Díky „no contact rule“ aspoň získáte čas. A čas hraje v tomto případě pro vás. Navenek se může zdát, že nic pro spojení se svou bývalou polovičkou neděláte, ve skutečnosti na tom ale pracujete tak intenzivně, jak to jen jde.

Co jiného také můžete dělat? Stále se vídat, aby vám dokola opakoval, že ten rozchod myslí vážně? Nebo si vybrečet oči a zahrnout ho prosbami? Pokud jste se chovali moc emotivně, což je vlastně důkazem, že jste jenom člověk, nevadí. S odstupem můžete začít teď. A co v mezičase se sebou? Zkuste třeba pravidelně chodit do fitka. Je jaro, což je ideální období začít tvarovat summer sexy ass 2023. Nebo se vrhněte do vaření jako já. Tentokrát ale s receptem a důvěrou, že některé ověřené postupy fungují.

PS: A nebojte, váš ex si vaší nepřítomnosti (a pak i vašeho sexy zadku) všimne. A kdo ví, možná nakonec budete o budoucnosti vašeho vztahu rozhodovat vy. Zatím mi ale slibte, že se alespoň na dva měsíce odmlčíte, a pak mi klidně napište na Instagram, jak to dopadlo.

Silvia Haupt Kozoňová

@silviavdhaupt


Autorka pikantních sloupků miluje Ben & Jerry’s zmrzlinu, s fascinací nesnáší Emily in Paris a věří, že vztahová dramata patří jenom do filmu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné