Radosti a strasti sexu ve vodě (a vana se taky počítá)

Psst, má se ještě oteplit!
Text: Kayla Kibbe a Kristýna Schafferová 29. srpna 2023

Foto: Archiv HMI

Fantazírovat o smyslném spojení v oceánu, bazénu či příjemně teplé lázni nás bůhví proč vzrušuje, pravdou ale je, že je vodní řádění spíš nepříjemnou realitou než životním zážitkem. A to i přesto, že na filmovém plátně nebo televizních obrazovkách působí tak zatraceně sexy. Existuje celá řada důvodů, proč tomu tak je. Především samotná voda, která dokáže záludným způsobem smýt přirozenou lubrikaci našeho těla. A jak všichni víme, nedostatečné promazání může vést k bolestivému aktu, v horším případě k vaginálním a análním mikro trhlinkám. „Navíc bakterie, které žijí pod vodní hladinou, jsou v podstatě jen infekcí čekající na svou příležitost,“ dodává sexuální koučka Lucy Rowett.

Ale žádné strachy, nejhorší je smrt vyděšením. Pokud máte sex ve vodě uvedený na svém bucket listu a rádi byste si ho už konečně odškrtli, poradíme vám pár užitečných tipů, díky kterým proměníte prima teoretický scénář v hodně žhavý reálný sex. Důležité je nesnažit se hlava nehlava o co nejrychlejší penetraci, ale naopak začít dlouhou, vášnivou předehrou. Než se tedy ponoříte do hlubin mokrých radovánek, projděte si našeho průvodce...

Ochrana vždy na prvním místě

Než se pustíte do objevování vodní říše jinak, než jste byli doposud zvyklí, věnujte pozornost možným rizikům. Slaná voda ani chlor nezlikvidují pohlavně přenosné nemoci, které tak i po krk ve vodě můžete stále chytit. A stejné je to i s otěhotněním. Pokud ho nemáte v plánu a svědomitě používáte kondom, mějte na paměti, že voda zvyšuje pravděpodobnost jeho roztržení či uvolnění a sklouznutí, čehož si při sexu nemusíte na první dobrou všimnout. Navíc vysoká teplota (třeba ve vířivce nebo vaně), chlor a opalovací produkty na bázi oleje mohou narušit jeho materiál, a snížit tak účinnost.

Důležitý point: Voda nezvlhčuje. (Proto použijte lubrikant. Hodně lubrikantu. A pak ještě trochu!)

Užít si to na maximum

Styk ve vodě je skvělý způsob, jak můžete okořenit váš sexuální život. Voda nadnáší a umožní vám vyzkoušet nejrůznější, klidně i krkolomnější pozice. Navíc je všude dostatek prostoru a nové předměty, které můžete do svých hrátek zapojit – třeba pěnové tyče a kruhy, v bazénu schůdky… 

Dotýkejte se (sebe i partnera)

Nemusíte hned přistoupit k pohlavnímu styku, abyste si společné vodní hrátky užili. Udělejte si dobře i jinak. Tiskněte se k sobě, dotýkejte se jeden druhého… Pokud je do věci náhodou zapojen penis, jděte na to podmořsky šikovně. Existuje tolik sexy způsobů, jak se pod vodní hladinou vzájemně vzrušit a dovést k vyvrcholení.

Blízko vody je taky možnost

„Zvažte, jestli to nejdřív nezkusit blízko vody, třeba vedle bazénu. Předejdete tak případným technickým zádrhelům,“ přidává tip Tara Suwinyattichaiporn, Ph.D., moderátorka oblíbeného podcastu Luvbites by Dr. Tara.

Použijte (správný) lubrikant

Navzdory všeobecnému přesvědčení není lubrikant na vodní bázi ideální volbou pro vodní hrátky – rychle se smyje. „Volte raději silikonový s delší výdrží,“ říká klinická sexuoložka Kristine D’Angelo.  

Hračky s sebou!

Většina vašich sexy hraček je s největší pravděpodobností vhodná pro použití ve vodě. „Než je ale ponoříte, raději si to dvakrát ověřte,“ nabádá Lucy Rowett. Některé voděodolné hračky se sice mohou namočit, třeba ve sprše, ale nevydrží plné ponoření. Poohlédněte se po vodotěsných variantách, které mají utěsněnou baterii i nabíjecí port. Co se týče oceánu, Rowett doporučuje používat spíš neelektronické skleněné nebo ocelové produkty.

Dejte šanci sprše

Je to technicky vzato vodní plocha? Možná ne. Podle D’Angelo jde ale o nejbezpečnější místo pro provozování sexu tohoto druhu – samozřejmě za předpokladu, že je v ní čisto. Dobrá rada navrch: Zůstaňte nohama pevně na zemi. Protiskluzová podložka zabrání nehodám, které mohou vzrušující zážitek proměnit ve výlet na pohotovost (au).

Hlavně soukromě

I když nejste stydlivky a jen tak vás nerozhodí zvědavé oči, snažte se být ohleduplní vůči svému okolí. Ostatní se třeba při sledování vašich intimních partií a ještě intimnějších chvilek ve veřejném bazénu nemusí cítit dvakrát příjemně, nemluvě o možných právních tahanicích, které nejspíš nenastanou, ale mohly by… (však znáte lidi). Nejlepší pro všechny bude, když si své žhavé vodní dobrodružství necháte na doma, do hotelového pokoje, na soukromou pláž nebo tam, kam opravdu nikdo nikdy nechodí. A už vůbec ne celá školní třída na lekce plavání.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné