Proč si nedokážeme říct o to, co doopravdy chceme v posteli?

Někdy může být těžké mluvit s partnerem o našich nejniternějších touhách. Co s tím, aby byl sex fair play?
Text: Tereza Čaladi 26. října 2022

Foto: Getty Images

Sex je jeden z nejdůležitějších aspektů ve vztahu. Ve chvíli, kdy partneři prožívají krizi a postel je něco, co funguje, pořád je tam motivace a chuť bojovat. Žena od přírody touží po muži, který je silný, zdatný a umí projevit zdravou agresi. Jsou to zkrátka pudy, proti kterým jde jen těžko bojovat. Naopak muž chce ženu, která mu dovolí projevit jeho mužskou sílu a nechá ho vnést stabilitu do vztahu. Koneckonců, muž by mohl být stabilnější motor vztahu, vzhledem k tomu, že je žena velice emočně proměnlivá, což je, nutno dodat, naprosto v pořádku.

Za vším hledej platformy

Spousta lidí žije ve vztahu, který jim nepřináší to nejdůležitější – plnohodnotný sex. Čím to ale je? V první řadě jsme doslova oblbnuti romantickými filmy, kdy sledujeme dva zamilované, líbající se milence na lavičce. Pokračuje to večeří při svíčkách a končí něžným sexem, kterému dominují polibky a hlazení. Ale ruku na srdce. Je to opravdu to, co oba chtějí v posteli? Ve finále se ženy bojí projevit ve své autenticitě a muž ve své plné síle a zdravé agresivitě, po které žena v hloubi duše touží.

Dalším dlouhodobým problémem jsou sociální sítě a média obecně. Zvyšuje se tlak od okolí na postavu ženy i muže, ať už z různých filmů nebo pornofilmů. Většina hereckých postav, dnes upravených photoshopem, nejsou postaveny na reálných základech. Televize velmi ráda mate, na to nesmíme zapomínat. Co s tím?

„Buďte přesně takoví, jací chcete být a nestyďte se projevit a říct si, co vám dělá dobře.“

Komunikujte spolu

Komunikace, jedna z nejzákladnějších a přesto nejnáročnějších věcí nejen ve vztahu, ale i obecně. Zahodit stud a říct, co bych si v posteli přál je pro někoho velká challenge. Pokud překonáte strach a promluvíte si s partnerem o tom, co by se vám líbilo, možná se budete divit, jaká zpětná vazba přijde. Nebo se dokonce vztah pročistí, upevní a zlepší. Minimálně za zkoušku to stojí.

Nesrovnávejte se s ostatními na sociálních sítích

Sociální sítě jsou plné krásných, dokonalých lidí, kteří mají všechny své věci v pořádku. Od skvěle naaranžovaného jídla až po postelové hrátky. Zkuste na nějakou chvíli tento dril omezit, věřte, že se vám uleví a zjistíte, že je vlastně až tak nepotřebujete. Spousta žen i mužů se nevědomky porovnávají s někým, koho považují za ideál krásy, ale už netuší, že je za tím spousta úprav a filtrů. Poté se začnou stydět za své tělo a problém je na světě. Kdo kdy ale stanovil nějakou normu? Buďte přesně takoví, jací chcete být a nestyďte se projevit a říct si, co vám dělá dobře. Kdo jiný to za vás udělá, když ne vy?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné