Randíte se ženatým? 5 faktů, které byste o vztahu se zadaným mužem měli vědět

Je krásný, inteligentní, vtipný, cílevědomý… a ženatý. Má vztah se zadaným mužem vůbec šanci na přežití?
Text: Tereza Zajíčková 5. prosince 2022

Foto: Getty Images

Kdybychom si všichni mohli vybrat toho, do koho se zamilujeme, byl by svět naprosto dokonalý. Bohužel realita není romantický film a tak se čas od času stane, že někteří z nás propadnou poněkud nevhodné osobě. Nemusí jít hned o vzájemnou nekompatibilitu nebo špatné povahové rysy, existují i zapeklitější možnosti. Nevěříte?

Představte si třeba situaci, kdy se zakoukáte do manželova bratra nebo matčina nového přítele (i to se stává). Stejně špatné je zamilovat se do ženatého muže, obzvlášť pokud vaše city opětuje. To už si říkáte o pěkný malér. Proč? Protože jakmile bezhlavě propadnete ženáčovi, budete si dřív nebo později muset přiznat několik ošklivých věcí. A pravděpodobně to bude vaše srdce bolet.

FAKT Č. 1: možná svou ženu nikdy neopustí

Pokud u vás jde ryze o sex, asi vás to nebude zajímat. Jakmile ale při každém setkání cítíte v břiše motýlky a nedokážete ani na chvilku vyhnat jeho tvář z hlavy, bude vám tenhle fakt po celou dobu vašeho vztahu dělat vrásky. Ženatý muž vám totiž s nejvyšší pravděpodobností nikdy nebude patřit. I když bude opakovat, že svou ženu opustí a založí s vámi novou rodinu, většinou k takovému rozuzlení nikdy nedojde. Jasně, nikdy neříkej nikdy, ale když se do takového vztahu pouštíte, nechte si na stole pro jistotu vyložené všechny karty.

FAKT Č. 2: může podvádět i vás

Tohle je asi ta nejošklivější pravda, kterou je ale důležité si přiznat. Myslet si, že ženáč, do kterého jste zamilovaná, je věrný chlap – to je tak trochu oxymóron, nemyslíte? Faktem je, že jste přímo svědkem jeho nevěry, i když zrovna stojíte na té lepší straně. Pro tentokrát. Po několika letech takového vztahu můžete být zhrzenou polovičkou právě vy…

FAKT Č. 3: vztah budete muset tajit  

A to je jisté, zvlášť pokud žijete ve stejném městě. Místo romantické večeře nebo společné návštěvy kina se budete (schovaná pod kloboukem s obří krempou) tajně krást do hotelového pokoje. Schůzky se omezí na několik málo míst, které pro vás budou „bezpečné“. V jeho telefonu se budete pravděpodobně uložená pod jménem jako Zámečník, nebo Pohotovost plynu… Nutnost tajit váš vztah může postupem času zaútočit na onu magickou zamilovanou extázi, ale i sebevědomí. Zadaný muž o vás nepoví svým kamarádům a nepředstaví vás ani své rodině, což může přinést ten škaredý pocit, že nejste dost dobrá.

FAKT Č. 4: ponesete vinu     

Přestože máte vztah se ženatým mužem, neznamená to, že jste rozvracečka rodiny. Ať se vám to líbí nebo ne, jistou vinu si ale přiznat musíte. Jste spoluviníkem. Dobrovolně se účastníte toho, že muž porušuje svůj manželský slib a lže své rodině. Ano, váš románek neuškodí jen manželce, ale právě i dětem. Pokud vše vyjde najevo, mohou zpřetrhat své vazby s otcem, ztratit vzor pro budoucí život nebo víru v manželství či lásku. Opravdu chcete nést tuhle tíhu na svých bedrech?

FAKT Č. 5: můžete si zkazit život

Neexistuje žádné pravidlo, podle čeho vybírat partnera a občas je to tak trochu sázka na jednoho koně. Pokud ale ve svém nitru cítíte, že je "to správně", jděte do toho! Ovšem pokud je v tomto případě ten pravý jaksi zadaný, může jít o prosázenou budoucnost. Existuje totiž velká pravděpodobnost, že váš románek nedopadne a vy skončíte se zlomeným srdcem a pošramoceným sebevědomím. Pokud navíc toužíte po rodině, berte v potaz i čas, který tímto vztahem ztratíte. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné