It´s a woman´s world: Dita Vašíčková z Heinekenu o tom, co je pro ni největší motivací i s kým by šla ráda na pivo

Spoiler: Co má společného Dita Vašíčková a James Bond? Skvělý vkus na pivo!
Text: Kristýna Schafferová 5. března 2023

FOTO: MAREK JARKOVSKÝ; STYLING: LENKA KERMES A JOSEFÍNA JOŠTOVÁ; MAKE-UP A VLASY: MICHAELA OHEMOVÁ ( YSL)

Dita Vašíčková (33) má dream job většiny české populace – už třetím rokem obstarává pro pivovarnickou skupinu Heineken veškerou komunikaci a CSR. Kromě piva miluje moderní tanec a její pracovní vášní je oblast udržitelnosti (společenské i environmentální). Během rozhovoru pro březnový Cosmopolitan, který je právě teď na stáncích, nám prozradila i to, s jakou fiktivní postavou by ráda zašla na pivo, co je pro ni největší motivací nebo co o ní málokdo ví. 

Znáte nějaký vtipný pivní fun fact?  

Pivo je vlastně jeden z nejstarších nápojů na světě a pilo se už ve starověkém Egyptě. Což není až tak moc fun fact, slyšela jsem ale, a to je zajímavé, že to byl tehdy nápoj spíš žen. Jsem zvědavá, zda se my ženy někdy vrátíme ke kořenům. 

Kdybyste mohla zajít s nějakou fiktivní postavou na pivo, s kým by to bylo a kam byste vyrazili?  

Tak pokud mám zvolit fiktivní a ne reálnou postavu, tak samozřejmě James Bond. Má styl a v poslední době měl taky skvělý vkus na pivo. (smích) K pivu pro mě taky automaticky patří zábava, no a James má podle mě správný suchý anglický humor, takže ideální kombinace.

„Kdybych měla spárovat jídlo a drink, byla by to brazilská caipirinha a svačinka coxinha. Ideálně na pláži... Tohle kombo asi prozrazuje moji slabost pro Brazílii, a především pro mého brazilského snoubence. (smích)“

Co je pro vás největší motivací?  

Já jsem poměrně orientovaná na výsledek, takže mě motivuje právě dosažení toho cíle/výsledku, který jsem si vytyčila. A to jak v práci, tak v soukromém životě. Jakmile ho dosáhnu, posouvám se k dalšímu.

Kdybyste teď nakoukla do své kabelky, co byste tam našla?

Kromě nezbytností jako je telefon, peněženka a klíče s sebou nosím zápisník. V něčem jsem asi trochu oldschool, ráda si píšu poznámky rukou. Nikdy mi nechybí rtěnka nebo alespoň péče na rty. Taky v mé kabelce často najdete prázdné sáčky, protože chodím před prací venčit našeho pejska.

Jaké jídlo máte nejraději, a jaký drink se k němu nejvíc hodí?  

Popravdě mám více oblíbených jídel... A když jím, tak si dávám vodu. Takže to úplně s drinkem nepáruji. Kdybych ale měla vymyslet drink s nějakým jídlem, tak to bude brazilská caipirinha s coxinha. Caipirinhu asi znáte a coxihna je spíš taková svačinka, kterou si právě k drinku ráda dám. Tohle kombo ideálně zasadit na nějakou prosluněnou pláž... Asi to prozrazuje moji slabost pro Brazílii, a především pro mého brazilského snoubence. (smích)

A kromě Brazílie, jaké je vaše další nejmilejší místo na světě?

Zahrada u mé maminky doma. Má kouzlo, mám tam vzpomínky, jsou tam úžasní lidé. Moc ráda se tam vracím.

„Dřív jsem byla mezinárodně úspěšná ve fitness aerobiku. Teď se ještě více ukazuje, že jsem pravé dítě devadesátek.“

Existuje něco, co o vás málokdo ví?  

Málokdo asi ví, že jsem byla mezinárodně úspěšná ve fitness aerobiku. Teď se ještě více ukazuje, že jsem pravé dítě devadesátek. S týmem jsme si dovezli medaile jak z Mistrovství světa, tak z Evropy. Tehdy začala i má láska k pohybu, která se později přesunula k tanci.

Když se cítíte pod psa, tak…  

...mi vždy pomůže obejmutí od mých nejbližších. Náladu mi také zlepší endorfiny, takže si jdu zasportovat.

Co nemáte ráda a naopak, co milujete?

Je mi hodně nesympatické a nemám ráda, když se někdo povyšuje nad ostatní. Miluji upřímnost.

Máte nesplněný sen, o kterém víte, že na něj ještě dojde?  

Určitě a až se splní, tak vám o tom povím v dalším rozhovoru. (smích)

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné