Chystáte rekonstrukci domova? Tohle jsou trendy v bydlení pro rok 2023

Čas si už po padesáté přestavět obývák! Podle Pinterestu jsou toto hlavní trendy v oblasti bydlení, které můžeme očekávat v roce 2023...
Text: Jan Houška 17. března 2023

Foto: Getty Images

Pinterest ve svých trendech vychází z údajů z vyhledávání a ukládání uživatelů na platformě, takže dobře naznačují, co lidi zajímá a co by mohli začlenit do svých domovů.

Lázeňský styl

Jedním z trendů, který se očekává v roce 2023, jsou koupelny v lázeňském stylu. Uživatelé Pinterestu si ukládají obrázky koupelen s uklidňujícími barvami, přírodními materiály a minimalistickým designem. Dalším trendem je používání přírodních materiálů v bytových dekoracích, jako je kámen a dřevo, a také udržitelné a ekologické možnosti.

Chytré technologie a barvy

Technologie pro chytré domácnosti budou v nadcházejících letech ještě populárnější a uživatelé budou hledat způsoby, jak zefektivnit a zpříjemnit svůj domov. Patří sem například hlasem ovládaní asistenti, inteligentní osvětlení a domácí bezpečnostní systémy.

Pokud jde o barevné trendy, uživatelé Pinterestu si ukládají obrázky teplých, zemitých tónů, jako je terakota, rez a okr, a také uklidňující modré a zelené. Oblíbené budou také výrazné vzory a potisky, zejména v oblasti textilií a tapet.

Hygge

Trendy také naznačují, že lidé budou i nadále upřednostňovat pohodlí a útulnost ve svých domovech, přičemž na platformě se stále častěji hledá "hygge" (dánský koncept útulného bydlení). To znamená, že v roce 2023 můžeme v domácnostech očekávat více měkkých textur, teplého osvětlení a pohodlných možností sezení.

Celkově zpráva Pinterestu naznačuje, že lidé se snaží vytvářet prostory, které jsou uklidňující, udržitelné a efektivní a zároveň stylové a pohodlné.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné