Super fotky a ekologické materiály... Telefon Galaxy ZFlip4 od Samsungu jde udržitelnou cestou

Záleží vám nejen na vlastním pohodlí, ale i na přírodě? Pak budete z telefonu Galaxy ZFlip4 nadšení. Dobře se ovládá, obzvlášť machr je na selfies a navíc je vyrobený z udržitelných materiálů, jako jsou třeba použité rybářské sítě. Co od něj reálně ještě můžete čekat?
komerční článek 22. prosince 2022

Foto: Samsung

Také vás při koupi nového produktu napadne, co na to příroda? Kolik materiálu muselo být použito, abyste si mohli zavolat nebo něco vyfotit – třeba právě tu přírodu? S novinkou Galaxy ZFlip4 se vašemu svědomí uleví. Samsung se totiž rozhodl jít udržitelnou cestou, a tak kromě klasických materiálů použil do těla telefonu i ekologické alternativy. V rámci svého ekologického programu zahrnující využívání recyklovaných materiálů, ekologičtější balení a upcyklaci je na nejlepší cestě splnit do roku 2025 své udržitelné cíle.

Za čisté vody i rozmanité lesy

Použít recyklované materiály v telefonech je velká technologická výzva, ale jak se říká: kdo hledá, cestu vždycky najde. Společnost Samsung v tomto ohledu zapojila veškeré své síly a fantazii a dosáhla zajímavé mety. Telefon Galaxy ZFlip4 se skládá z vyřazených rybářských sítí, které by jinak skončily ve světových vodách (#notfunfact: v oceánech jich každoročně plave na 640 000 tun!), ale také z materiálů po skončení životnosti nebo bio pryskyřice. 

Do roku 2025 také hodlá technologický gigant odstranit všechny jednorázové plasty v obalech. A změna už začala - celkové množství obalového materiálu bylo sníženo, a to, co nešlo vyškrtnout, bylo nahrazeno recyklovaným papírem. Díky tomu se společnosti jen za letošní rok povedl ušetřit ekvivalent téměř 51 000 stromů.  

Staré telefony už nekončí na skládce

Přemýšlíte, že byste si nový Galaxy ZFlip4 pořídili? S tím se nabízí otázka - co se starým telefonem, co už dosloužil? Pokud vám životní prostředí není lhostejné, potěší vás další iniciativa Samsungu, tzv. upcyklační program Galaxy Upcycling, díky kterému se významně snižuje množství e-odpadu. Podle Světového ekonomického fóra se jen v roce 2021 vyprodukovalo 57 milionů tun tohoto odpadu a očekává se jeho nárůst, což je problém, který je potřeba řešit. A je důležité, že se tohoto úkolu zhostí ti nejpovolanější, tedy samotní výrobci. 

Samsung vysloužilé telefony pomocí jednoduché softwarové úpravy mění na jiná zařízení, třeba pro chytrou domácnost či zdravotnictví. Příkladem za všechny jsou fundus kamery využívané v oční medicíně v komunitách s nedostatečnou péčí. V rámci projektu Galaxy Upcycling bylo postaráno o více než 13.000 pacientů ve Vietnamu, Maroku, Indii a Papui-Nové Guineji.

Foťák, co s vámi bude držet krok

Ekologie ale není tou jedinou stránkou, která stojí u telefonu Galaxy ZFlip4 za zmínku. Bavit vás bude jeho nízká váha (jen 187 gramů) a odolnost displeje (díky ochranném sklu se jen tak nepoškrábe a navíc je voděodolný, takže když se na něj například vylije voda, pohroma se nekoná). Díky dvojité 12Mpx kameře na zadní straně a 10Mpx foťáku na té přední vykouzlíte super fotky, a to i v noci. 

A pak je tu ještě režim FlexCam, který vám umožní zachytit selfie, aniž byste museli telefon držet. Stačí ho přehnout, zapnout kameru a položit třeba na stůl nebo na zem. Možnost telefon přehnout vám umožní fotit i objekty, například jídlo, mnohem snadněji než dřív - rukou už si stínit nebudete. 

Bez sluchátek v uších ani ránu?

A na závěr ještě třešnička, kterou však nesmíme opomenout. A tou je zvuk. Ke svému telefonu si můžete dokoupit novou generaci bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds2 Pro, které se postarají o 24bitový zvuk. Mají všechno, co potřebujete - aktivní potlačení hluku, čisté audio v té nejvyšší kvalitě, přepínání skladeb, přijímání hovorů, výdrž baterie až 18 hodin... A co je nejlepší? Díky svému provedení a velikosti sluší všem, a to včetně těch, pro které doteď bezdrátová sluchátka nepřicházela v úvahu. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné