Spill it! Neomlouváme se často zbytečně?

Podělte se s námi o svůj nepopulární názor nebo ožehavou otázku a zjistěte, co na to redakce Cosmopolitanu!
Text: Martin Váša 13. července 2023

Foto: Getty Images

Všem se občas honí hlavou něco, o čem raději nemluvíme nahlas. Podělte se s námi a pojďme společně etiketě dopřát zasloužený makeover. Chcete se i vy zeptat na něco, co vás pálí nebo nám sdělit svůj nepopulární názor a zjistit tak, že v tom nejste sami? Své ožehavé otázky posílejte na redakce.cosmopolitan@mafra.cz. V naší pravidelné rubrice Spill it, která vychází každý měsíc jak v tištěném časopise, tak i na online, najdete odpovědi od našeho redaktora Martina Váši. Nad čím se zamyslel tentokrát?

R•E•S•P•E•C•T

„Zdá se mi to, nebo jsem se jí opravdu omluvil za to, že jí spadla lžička?“ zeptal se mě přítel poté, co procházející slečně zvedl ze země lžičku, na jejímž pádu nenesl žádný podíl viny. Nezdálo. Omluvil. A mně se v hlavě rozezpívala Aretha Franklin, aby mi připomněla, jak často se omlouváme zbytečně – jak často nám záleží na tom, abychom ze situace nevyšli jako ti neslušní, ale namísto projevu respektu k ostatním tím spíš dáváme najevo disrespekt k sobě.

Stejně jako když si dáváme večeři na stojáka u dřezu (přestože od hostů bychom nic takového nikdy nechtěli) nebo mávneme rukou nad SPF (ač dobře víme, že je jedno, kolikrát týdně si půjdeme zacvičit, nikdy nebudeme silnější než Slunce). A protože tím, jak se chováme sami k sobě, dáváme druhým návod na to, jak se mají chovat k nám, posílám něžné připomenutí: R·E·S·P·E·C·T, find out what it means to YOU

Martin Váša

@martinvasa

Spisovatel se syndromem podvodníka, latentní florista, extrovertní introvert, milovník kávy a časných rán.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné