Péče na prvním místě s novou řadou Kérastase Nutritive pro suché vlasy

Svou filozofii „péče na prvním místě“ naplňuje profesionální vlasová kosmetika Kérastase už bezmála 60 let. Jedním z hlavních pilířů značky je řada Nutritive určená pro všechny typy suchých vlasů. Ta má nyní nové, vylepšené složení, které zúročuje mnohaleté zkušenosti a odborné znalosti kadeřníků po celém světě. Inspiraci, jak vlasům vrátit jejich původní sílu a lesk, čerpá z přípravků péče o pleť.
komerční článek 31. května 2023

Archiv Kerastase Nutritive

Péče jako výživový doplněk

Novou řadu Nutritive si můžete představit jako zdravou stravu pro vlasy. Klíčovými účinnými látkami jsou proteiny a derivát vitamínu B3, tzv. niacinamid. Proteiny získané z pšenice, kukuřice a sóji, obohacené o mastné kyseliny a vitamíny, působí na vlasy jako výživový doplněk. Jsou to látky, které se ve vlasech přirozeně vyskytují, a díky této podobnosti dokážou zacelit poškozená, oslabená místa vlasových vláken. Niacinamid tvoří ochrannou vrstvu a stimuluje tvorbu keratinu, čímž zvyšuje mechanickou odolnost vlasů a dodává jim dlouhodobě zdravý vzhled.

10 šampionů pro suché vlasy

Textury nové řady Nutritive jsou nabité živinami a přesto lehké. Z 10 přípravků se dá sestavit individuální program péče pro jakékoli aktuální potřeby vlasů. Kromě dvou šamponových lázní, kondicionéru a dvou masek v řadě najdete termoochrannou vlasovou mlhu usnadňující rozčesávání (pro jemné až středně silné vlasy), termoochranné mléko (pro středně silné až silné vlasy), hydratační sérum na suchou pokožku hlavy, výživný koncentrát na suché a roztřepené konečky a noční zkrášlující výživné sérum.

Řada Nutritive dodává vlasům výživu od pokožky po špičky vlasů a přináší jak okamžitou spokojenost, tak dlouhotrvající výsledky. Testování potvrdilo, že péče šamponem a kondicionérem zlepšuje výživu a s ní související lesk vlasů o 85 % a zacelující sérum aplikované do konečků snižuje třepení vlasů o polovinu.

Proč jsou vlasy suché?

Příčinou suchých vlasů je nedostatek základních živin. Ten začíná na úrovni pokožky hlavy a pokračuje přes délky vlasů až ke konečkům. Vlasy se dále vysušují fénováním, barvením, ale působí na ně i změny okolní teploty či vlhkosti vzduchu. Suché vlasy jsou matné, drsné, špatně se češou a na koncích se třepí.

Na zkušenosti s novou řadou Nutritive jsme se zeptali ambasadorky Kérastase, profesionální kadeřnice Lady Odložilíkové, zakladatelky brněnského SI Salonu.

V čem je inovovaná řada Nutritive podle vás ještě lepší než její předchozí generace?

Řada Nutritive obsahuje nově rostlinné proteiny a niacinamid - derivát vitamínu B3. Díky této skvělé formuli je absolutním premiantem v hydrataci vlasů. Každý vlas má specifickou potřebu a já díky této řadě mohu navrhnout kombinaci produktů jak pro domácí péči, tak pro obřad „Kérastase Fusio-Dose“ prováděný na míru u nás v salonu.

Je vůbec možné, aby vlasy netrpěly suchostí přihlédnuto k tomu, že je fénujeme, češeme, barvíme apod?

Rozhodně ano, je to skutečně možné. Dokonce i u odbarveného vlasu bez foukání a žehlení vlasy neuschnou krepaté. Absolutním základem pro ty, kteří vlasy tepelně upravují a nechtějí je mít suché, je používat kvalitní termoochranu. Úžasnou, speciálně vyvinutou novinkou je zkrášlující mlha pro jemné vlasy Lotion Thermique Sublimatrice.

Jak byste doporučila pečovat o vlasy, pokud si je chceme nechat narůst, aby si zachovaly zdraví, vitalitu a lesk?

Základem je pravidelná úprava vlasu v salonu - především je vlas třeba zastřihovat minimálně jednou za dva měsíce. Rozhodně doporučuji pravidelně, ideálně jednou měsíčně, absolvovat salonní ošetření Fusio-Dose od Kérastase, které poskytují vlasům intenzivní hloubkovou výživu. Nesmíme také zapomínat na vlasovou pokožku, protože platí pravidlo zdravá vlasová pokožka rovná se zdravý vlas. Výběr produktů na domácí ošetření je dobré nechat na profesionálovi tak, aby byly přímo na míru pro vaše vlasy.

Kromě správné vlasové kosmetiky, jak mohu dále ovlivnit krásu vlasů?

Asi nepřekvapivě je pro krásné vlasy velkým nepřítelem stres a špatná životospráva. Z vlastní praxe mohu potvrdit, že tyto faktory se na vlasech podepisují velkou měrou. Platí ve zdravém těle zdravý duch a také krásné vlasy.  

Jakou roli hraje hřeben?

Kvalitní hřeben je nedílnou součástí péče o zdravé vlasy. Díky dobrému hřebenu si můžete usnadnit foukání vlasů nebo omezit poškození vlasů při jejich rozčesávání. Na trhu je několik značek kvalitních hřebenů; profesionální kadeřník vám rád s výběrem poradí a doporučí ten, který bude pro vás ideální.  

Co je váš nejoblíbenější produkt z řady Kérastase Nutritive?

Must have z řady Nutritive je pro mě Intenzivní vyživující sérum Nutri-Supplement Split Ends Serum. Lesklejší a výživnější konečky vlasů jste ještě neměli.

Jaký je váš oblíbený trik v péči o vlasy?

Doma na suché vlasy používám parní žehličku L’Oréal Professionnel Steampod 4. Po rychlém ošetření vlasů zažijete skutečný zázrak. Tak kvalitně ošetřené vlasy za pár minut je možné srovnat jen s profesionální prací v kadeřnictví. Také si můžete do vlasů zažehlit sérum, a tak vlasy vyživit.  

Co vždycky zafunguje, když mám „bad hair day“? 

Mám skvělou zkušenost s Kérastase Fresh Affair, suchým šamponem pro všechny typy vlasů, a Nutri-Supplement Split Ends Serum do konečků vlasů. Kombinace této dvojice produktů mi již pár takových dní zachránila. Za pár minut dokážete zázraky.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné