Hele, takhle vypadá váš hudební portrét

Od svého unikátního avatara vás dělí jen pár kliknutí.
Text: Martin Váša 20. července 2023

Bang&Olufsen

See Yourself in Sound. Tak se jmenuje nová digitální kampaň dánského luxusního audiobrandu Bang & Olufsen, díky které můžete zjistit, jakou podobu má váš hudební vkus.

Výsledek zohledňuje náladu (třeba moje je neutrální), energii (aktivní) a atmosféru (oduševnělá). Nejsem si úplně jistý, co si o podobě svého avatara myslet, ale jeho jméno „The Detached Playful Queen“ na mě docela sedí. (Doufám, že mi šéfredaktorka dovolí napsat si ho jako pracovní pozici do tiráže.)  

„Hudba není jen něco, co posloucháme – hudbu zároveň cítíme. Vyjadřuje, kdo jsme a s kým se ztotožňujeme. Pocit poslechu hudby, kterou opravdu milujete, vás může přenést do jiného světa. A my jsme chtěli tento svět vizualizovat,“ říká o novince Paul Collins, kreativní ředitel značky, která se po bezmála sto letech od svého založení právem považuje za top v oboru.

Na vývoji se podílela agentura Hello Monday/DEPT. „Prostor pro avatary a formy hyperrealisty se v posledních letech rozrostl a práce s nimi v digitálním prostoru je stále rozšířenější,“ dodává její spoluzakladatel Anders Jessen. „S Bang & Olufsen jsme proto úzce spolupracovali na návrhu něčeho, co má být nejen jedinečné pro každého uživatele, ale co bude i v současném světě avatarů působit unikátně.“  

Chcete se s vizuální podobou svého hudebního vkusu seznámit taky? Tak hurá na senses.bang-olufsen.com. Stačí připojit svůj účet na Spotify, anebo vyplnit krátký dotazník, a 3D avatar vytvořený na míru vaší oblíbené hudbě bude na světě!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné