Co v prosinci stihnout, kromě nákupu dárků? (Nemáte zač!)

Nechte chvíli ležet lux i nákupní seznam ladem a užijte si zaslouženou (a taky dost potřebnou) pohodu. Tady je pár tipů, co dělat v předvánočním období.
Text: Kristýna Schafferová 4. prosince 2022

Foto: Netflix

Nejhektičtější čas v roce je tady. Strávit ho ale můžete i jinak, než jen šůrováním, pečením cukroví a vymýšlením dárků, abyste pak svůj výběr změnili a nakonec je kupovali na poslední chvíli. V redakci jsme dali hlavy dohromady a přinášíme vám několik osvědčených tipů, díky kterým si prosinec užijete. A to každá nálada vašeho já! Jste připraveni na měsíc plný aktivit, který jako zlatý hřeb zakončí Štědrý den? Prosím, tady to je...

Když chcete zažít něco speciálního

Vytáhněte ze skříně své nejlepší šaty, ozdobte se šperky a vyražte si s drahou polovičkou nebo svou #soulmate do Smetanovy síně na Mozartovu korunovační operu La clemenza di Tito, která se koná už 9. prosince. V hlavní roli se představí Cecília Bartoli, slavná italská koloraturní mezzosopranistka, kteoru doplní John Osborn (tenorista), Fatma Said (sopranistka), Siena Licht Miller (mezzosopranistka) a Peter Hálmán (basbarytonista). 

Když chcete načerpat ještě větší vánoční atmosféru

Prvně by vás vaše sváteční nálada mohla zavést na vánoční trhy. Perníkové latte, trdelník, svařák na stojáka, pečené kaštany a vánoční ozdoba jako suvenýr jsou sice klišé, tak nějak ale k předvánočnímu období patří. 

Pokud se ale nechcete tísnit mezi davy lidí, a přesto chcete ve vzduchu cítít vůni vanilky, perníku a koření, přihlašte se na kurz pečení vánočního cukroví v Laboratoriu (Krocínova 333/3, Praha 1). Pod vedením šéfkuchaře Martina Beránka si upečete třeba tartaletku se slaným karamelem, tartufo nocciole, red velvet lanýž, višňový išelský dortík a něco, co se jmenuje Jsem Moravák (což by mohlo ve výsledku vypadat zajímavě). Výhoda? Nejen, že nad sebou budete mít profesionální dozor, takže vaše výtvory budou opravdu k jídlu, ale navíc se nemusíte starat o suroviny - vše už budete mít na místě připravené. 

Když si chcete vyrazit ven

Mysleli jsme ale také na ty, kteří mají koled vyhrávajících v obchoďácích tak akorát, a rádi by na chvíli dali prostor něčemu jinému. V kinech teď startuje řada filmů, které stojí za to zkouknout. A největší hit ze všech? Nový Avatar. Druhý díl s názvem Avatar: The Way of Water se na stříbrném plátně představí 15. prosince a těšit se můžete opět na Sama Worthingtona, Sigourney Weaver, Zoe Saldanu, ale také na Vina Diesela či Kate Winslet. 

Dalším tipem je očekávané životopisné drama Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody. Nahlédněte pod pokličku, zjistěte víc o úspěších i neúspěších jedné z největších hudebních ikon, a vychutnejte si skvělou hudbu. Začíná se 23. prosince.

Když nechcete dělat vůbec nic

A náš nejmilejší tip ze všech! Uvařte si hrnek čaje, udělejte si pohodlí na svém vlastním gauči, ovladač a pytlík chipsů držte poblíž a pusťte si některou z novinek, které si připravil Netflix. A začneme hned tím, na co všichni dlouho čekáme: 3. série Emily in Paris bude dostupná 21. prosince. Načasování zn. ideál (když vás přestanou bavit rodinné návštěvy, víte, kam se zašít). Emily bude mít nový účes, ale také spoustu dramatických a vtipných momentů. 

7. prosince pak můžete prokrastinovat u nové řady Too Hot To Handle, a těsně po Štědrém dnu (28. prosince) u dalších dílů brazilské odnože Love is Blind. Čeká nás také pokračování filmu Knives Out, který nás dostal atmosférou ala Agatha Christie. Ve filmu Glass Onion: A Knives Out Mystery se hlavní hrdina, detektiv Benoit Blanc (Daniel Craig) ocitne v Řecku (to budou výhledy! A ano, počítáme do toho i Daniela), kde bude řešit další zapeklitý případ. Sekundovat mu bude např. Kate Hudson nebo Edward Norton. 

Pokud vám v našem výběru přeci jen něco echt svátečního, můžete si užít filmový večer s některými z osvědčených vánočních filmů. Pro jistotu vám níže dáváme odkaz, kde najdete ty nejlepší z nejlepších. Tak se skvěle bavte!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné