Timmy a továrna na čokoládu. Blíží se film Wonka

Připravte se na lahodnou pochoutku, protože opona se brzy zvedne a odhalí nevyprávěný příběh Willyho Wonky. S Timothée Chalametem v čele.
Text: Jan Houška 12. července 2023

Foto: Timothée Chalamet

Čokoláda. Čokoláda. Čokoláda. Do kin míří Wonka, hudební fantasy film režiséra Paula Kinga, který stojí například za příběhem roztomilého medvídka Paddingtona. Film vstoupí do kin v pátek 15. prosince a slibuje, že přinese trochu té sváteční nálady a Timothéeho Chalameta v hlavní roli!

Timothée, který ztvárňuje postavu Willyho Wonky, se v prvním traileru představuje v čokoládově hnědém cylindru, vínově sametovém kabátě a barevné šále. A málem bychom zapomněli! V roli Umpa-Lumpy se zase představí Hugh Grant!

"Pracovat na něčem, co bude mít necynické mladé publikum, to byla prostě velká radost. Proto mě to přitahovalo," svěřil se Timothée s tím, proč se rozhodl se role Willyho Wonky chopit. Snímek slibuje svět plný kouzel, dobrodružství a ochutnávky rozmarného Wonkova světa, který jsme si všichni oblíbili.

Wonka je založen na postavách vytvořených Roaldem Dahlem a příběh se tentokrát soustředí na mladého Wonku a jeho dobrodružství před otevřením slavné továrny na čokoládu. "Je to prequel, ne pokračování. Co dělal Willy? Kde byl předtím, než se objevil v továrně na čokoládu? Jak se tam dostal?," řekl ke snímku producent David Hayman.

Jak se sám Chalamet vyjádřil, Wonka by měl být "kouskem čokolády" v době intenzivní politické rétoriky a nabídnout radostný únik do světa čisté imaginace. Taky se už nemůžete dočkat?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné