Chiara Ferragni se pustila do nového... A káva v tom hraje hlavní roli

Itálie + káva = lásky Chiary Ferragni
Text: Kristýna Schafferová 16. ledna 2023

Foto: Nespresso

Po spolupráci s jedním z nejvyhlášenějších cukrářů Pierrem Hermé se značka Nespresso propojila s další slavnou tváří: Influencerkou a podnikatelkou Chiarou Ferragni. Nutno podotknout, že to není poprvé. Chiara má podobnou zkušenost, jejímž výsledkem byla růžová řada kávovaru, termo hrnků a kávových kapslí, za sebou. Osvědčené se ale vyplatí opakovat. A my tak můžeme pozorovat přesun od hravosti a snílkovské romantiky k eleganci a vytříbenému stylu. To má ostatně Chiara i Nespresso společné. 

„Moje láska ke kávě a k Itálii nezná hranic, takže příležitost znovu spolupracovat s milovanou rodinou Nespresso a podílet se na této limitované edici jsem nadšeně přivítala.“ ~ Chiara Ferragni

Takhle chutná dobrá káva. Podle Chiary

Italská módní ikona se díky nové kolekci stává spoluautorkou limitované edice Nespresso. Rozšiřuje tak řadu Ispirazione Italiana o kávu Milano Intenso, příslušenství a kávovar, které skládají poctu městskému charakteru a dynamickému tempu Milána jako města, kde Chiara žije. 

Tím ale spolupráce nekončí. Influencerka spolu se značkou natočila čtyřdílnou sérii videí, na nichž se v doprovodu známého historika Filippa Cosmelliho noří do dějin kávové kultury Říma. Spolu navštíví řadu ikonických míst včetně Antico Caffè Greco, kde si vychutnají pravé římské espresso a odhalí tajemství italských tradic pražení kávy. Chiara svou cestu pokračuje v Miláně, jímž se inspirovala chuť i aroma kávy Milano Intenso, kde navštíví jeho hlavní památky, jako jsou Villa Necchi, Palazzo Montedoria a katedrála Duomo. Zlaté věže Duoma a geometrické zelené vzory se zlatými akcenty z Villy Necchi se objevují v designu limitované kolekce.

Aroma následované designem

Středně tmavě pražená káva převážně z Latinské Ameriky potěší tóny tmavého kakaa a cereálií, které tvoří rovnováhu s nádechem sladkého džemu a koření. Design limitované kolekce představuje vizi Chiary Ferragni o městu Milán, jako místě uměleckého dědictví, luxusního životního stylu a nadčasové elegance.

Aromatický profil kávy je klasickou kombinací tónů pražených cereálií a kakaa, která připomíná chléb a hořkou čokoládu. Nádech ovoce a koření dodávají směsi na komplexnosti, přičemž v ní zůstávají výrazné pražené tóny i její charakter: pepřové, bobulovité i funky ovocné tóny s dlouhotrvající dochutí.

Součástí kolekce je také termohrnek Touch Travel Mug v limitované edici ve zlaté barvě a sada dvou šálků na espresso v matné černé a zlaté. Milovníci kávy si také mohou koupit kávovar Nespresso CitiZ v limitované edici s italským nádechem – je totiž vyzdoben výraznou grafikou inspirovanou milánskou Villa Necchi. 

K dostání na nespresso.com a v Nespresso Boutiques. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné